Kingdom Come: Deliverance - pierwsze oceny w cieniu fatalnych błędów

Kingdom Come: Deliverance - pierwsze oceny w cieniu fatalnych błędów

Dzisiaj miała miejsce premiera długo wyczekiwanego RPG Kingdom Come: Deliverance. W związku z tym w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje. 

Redaktor portalu IGN pochwalił tytuł za dbałość o najmniejsze detale oraz realizm historyczny, dzięki czemu wykreowany świat jest niezwykle prawdziwy, a nie sztuczny. Jednak pojawiające się w trakcie przygody błędy techniczne potrafią zepsuć całą przyjemność przechodzenia fabuły. Z kolei PC Gamer jest już nieco mniej wyrozumiały i skupia się głównie na wymienionych bugach - autor tekstu pisze m.in. o festiwalu technicznej fuszerki, zmuszającej do wielokrotnego wczytywania save'a. Podobnie jak poprzednik docenił oprawę graficzną oraz panujący klimat, zwłaszcza terenów leśnych, które określił mianem "najlepiej zaprojektowanych w dotychczasowych grach wideo". Z kolei Edwin Evans-Thirlwell ze strony Rock, Paper, Shotgun wyjaśnił, iż jego innowacyjne podejście do gatunku produktów RPG pozwoliło mu czerpać przyjemność garściami z testowanego Kingdom Come: Deliverance. Choć samą opowieść ocenił jako płytką, a dostępne zadania powtarzalnymi. 

Kingdom Come: Deliverance ma dobrą opowieść, ale niedoróbki technicznie uniemożliwiają jej ukończenie

Przedstawiciel The Sixth Axis podobnie jak branżowi koledzy przyczepił się do baboli technicznych, stwierdzając, że rozgrywka potrafi złapać solidnego laga, uniemożliwiającego płynnie granie i to niezależnie od wybranych opcji graficznych. Nie da się ukryć, że niedoróbek jest co nie miara, a w samej sieci tylko huczy od skarg fanów wirtualnej rozrywki. Co ciekawe deweloper ma tego pełną świadomość. Jak przyznał - obecnie ekipa intensywnie pracuje nad poprawką kodu zaś łatka powinna ujrzeć światło dzienne w ciągu dwóch tygodni. Trochę długo, ale warto zaczekać. Kingdom Come Deliverance otrzymało już tzw. "Patch One Day" ważący bagatela 23 GB, lecz jak widać nie zdołał on wyeliminować tych wszystkich problemów. Oby finalnie udało się tego dokonać. 

My natomiast prezentujemy listę aktualnych ocen gry:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kingdom Come: Deliverance - pierwsze oceny w cieniu fatalnych błędów

 0