Kingston prezentuje szyfrowaną pamięć DataTraveler Locker+ G3

Kingston prezentuje szyfrowaną pamięć DataTraveler Locker+ G3

Kingston DataTraveler Locker+ G3 to szyfrowana pamięć flash, która sprawdzi się przy przechowywaniu ważnych danych np. rachunków, wyciągów bankowych i innych poufnych dokumentów. Chroni je bowiem nie tylko tradycyjne hasło, ale również szyfrowanie sprzętowe, czyli dwie warstwy zabezpieczeń. Po 10 nieudanych próbach logowania pamięć jest blokowana i formatowana, co daje pewność, że dane są bezpieczne nawet w przypadku zgubienia lub kradzieży pamięci. Istnieje także opcja stworzenia kopii zapasowej plików dzięki usłudze USBtoCloud firmy ClevX. W praktyce ów pendrive da się skonfigurować tak, aby tworzyć kopie zapasowe w Google Drive, OneDrive, Amazon Cloud Drive, Dropbox lub Box. Konfiguracja i użytkowanie pamięci DataTraveler Locker+ G3 jest łatwe – nie ma konieczności instalowania żadnych aplikacji, ponieważ potrzebne oprogramowanie i zabezpieczenia są wbudowane. Pamięć działa w systemach Windows oraz Mac, dzięki czemu można używać plików na różnych komputerach bez potrzeby instalowania dodatkowych programów.

Kingston DataTraveler Locker+ G3 to szyfrowana pamięć flash, która sprawdzi się przy przechowywaniu ważnych danych np. rachunków, wyciągów bankowych i innych poufnych dokumentów.

Kingston prezentuje szyfrowaną pamięć DataTraveler Locker+ G3

Natomiast metalowa obudowa chroni pamięć w przypadku upuszczenia, uderzenia lub nadepnięcia, a kółko na zaczep na klucze ułatwia noszenie jej ze sobą. Nasadka jest mocowana z tyłu pamięci, zabezpieczając ją przed zgubieniem. Przechodząc do parametrów technicznych prezentowany pendrive jest dostępny w kilku konfiguracjach i tak kupimy go z 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB bądź 128 GB pojemnościami. Urządzenie jest kompatybilne z USB 3.0 oraz USB 2.0. Szybkości w pierwszym wariancie wynoszą: 8 GB – 80 MB/s odczyt, 10 MB/s zapis, 6 GB – 135 MB/s odczyt, 20 MB/s zapis, 32 GB / 128 GB – 135 MB/s odczyt, 40 MB/s zapis, z kolei dla USB 2.0 jest to: 8 GB – 30 MB/s odczyt, 10 MB/s zapis, 16 GB – 128 GB – 30 MB/s odczyt, 20 MB/s zapis. Wymiary DataTraveler Locker+ G3 wynoszą 60,56 mm x 18,6 mm x 9,75 mm, zaś sprzęt objęto pięcioletnią gwarancją.

Z innych produktów oferowanych przez Kingstona warto jeszcze wymienić KC2500 — SSD NVMe PCIe nowej generacji, który przeznaczony jest do komputerów w biurach, stacji roboczych oraz systemów do wydajnych obliczeń (HPC). Pracuje on z maksymalną szybkością odczytu 3500 MB/s i zapisu 2900 MB/s. Kupimy go w wersjach o różnej pojemności, maksymalnie 2 TB. Jeśli chodzi o ceny to prezentują się one następująco i są zależne od wybranej pojemności dysku oraz sklepu: 1 TB – 799 zł, 500 GB – 499 zł i 250 GB – 339 złotych. Produkt objęto ograniczoną pięcioletnią gwarancją i bezpłatnym wsparciem technicznym.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kingston prezentuje szyfrowaną pamięć DataTraveler Locker+ G3

 0