Kingston. Zewnętrzne dyski SSD dla profesjonalistów branży kreatywnej

Kingston. Zewnętrzne dyski SSD dla profesjonalistów branży kreatywnej

Kingston prezentuje dyski SSD przygotowane z myślą o profesjonalistach z branży kreatywnej. Są to modele o dużej pojemności umieszczone w kompaktowej obudowie. Jednym z nich jest Kingston SSD XS1000.

Twórcy z różnych dziedzin są zmuszeni do radzenia sobie z niezliczonymi plikami dużych rozmiarów, które są integralną częścią ich codziennej pracy. Wielkość i objętość tych plików nadal rosną, a zasoby konieczne do ich przechowywania, organizacji i archiwizacji stają się coraz bardziej wymagające. Takie pliki, jak zdjęcia wysokiej rozdzielczości i filmy 4K, wymagają znacznych zasobów do przechowywania, co komplikuje zarządzanie danymi. Zwykłe dyski twarde dają ograniczone możliwości przechowywania i są znacznie mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu z dyskami SSD.

Dysk SSD Kingston SSD XS1000 jest sprzedawany w dwóch wariantach pojemności: 1 oraz 2 TB. Odczyt wynosi do 1050 MB/s, a zapis maksymalnie 1000 MB/s.

Kingston. Zewnętrzne dyski SSD dla profesjonalistów branży kreatywnej

Dyski SSD, umożliwiając przechowywanie dużej ilości danych w kompaktowej formie, zapewniają również wysoką szybkość transferu dużych plików, co jest niezbędne w pracy twórców. 

Dodatkowo, jedną z najważniejszych cech dysków SSD, takich jak Kingston SSD XS1000, jest ich kompaktowy rozmiar, który przynosi znaczne korzyści dla użytkowników. Mniejsze wymiary nie oznaczają kompromisu w zakresie pojemności czy prędkości, za to gwarantują znaczne oszczędności miejsca i większą mobilność.

Dla tych, dla których mobilność jest często kluczowa, kompaktowe dyski SSD umożliwiają łatwe i bezpieczne przenoszenie dużych ilości danych między różnymi miejscami pracy. Niezależnie od tego, czy twórca jest na planie zdjęciowym, w studio czy w terenie, mały i lekki dysk SSD jest zawsze pod ręką, zapewniając szybki dostęp do przechowywanych danych, bez konieczności noszenia ciężkiego i nieporęcznego sprzętu.

Zainwestowanie w dysk SSD to strategiczny krok dla każdego kreatywnego twórcy, dążącego do optymalizacji procesów przechowywania i zarządzania danymi. W obliczu rosnących wymagań i wyzwań związanych z przechowywaniem danych, niezawodny i wydajny dysk SSD jest kluczowy dla bezpieczeństwa i efektywności, a w rezultacie - sukcesu każdego kreatywnego projektu.

Przytoczony w artykule dysk Kingston SSD XS1000 jest sprzedawany w dwóch wariantach pojemności: 1 oraz 2 TB. Odczyt wynosi do 1050 MB/s, a zapis maksymalnie 1000 MB/s. Urządzenie obsługuje port USB 3.2 Gen 2, natomiast w zestawie producent dodaje przewód USB-C do USB-A. Dysk posiada wymiary 69,54 x 32,58 x 13,5 mm i waży 28,7 g. Model o pojemności 1 TB kosztuje 315 zł, a 2 TB wyceniono na 519 złotych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kingston. Zewnętrzne dyski SSD dla profesjonalistów branży kreatywnej

 0