Kirin 9000 - nowy flagowy SoC od Huawei przetestowany. Wiemy, jak wypada na tle rywali

Kirin 9000 - nowy flagowy SoC od Huawei przetestowany. Wiemy, jak wypada na tle rywali

Huawei zdaje się przeciągać ujawnienie układu mobilnego Kirin 9000, który napędzać będzie nadchodzącego flagowe smartfony chińskiego giganta. Ten najpewniej zostanie oficjalnie zapowiedziany w przyszły czwartek (22 października) w trakcie ujawnienia smartfona Mate 40. Tymczasem docierają do nas przecieki z wynikami wydajności tego SoC w benchmarkach AnTuTu i Geekbench, które pozwalają nam przyjrzeć się wstępnej wydajności tego procesora i trzeba przyznać, że wygląda to dość imponująco. Zacznijmy od GPU Mali-G78 (jego liczba rdzeni wciąż pozostaje nieznana), które zanotowało w AnTuTu ponad 287 tysięcy punktów, czyli znacznie więcej niż obecny androidowy czempion, czyli Snapdragon 865+ w Xiaomi Mi 10 Ultra, który odnotował ponad 258 tysięcy punktów. Niemniej jednak nie udało się pokonać Exynosa 1080.  

Docierają do nas przecieki z wynikami wydajności SoC Kirin 9000 w benchmarkach AnTuTu i Geekbench.

AnTuTu: Kirin 9000 vs Exynos 1080

Tym samym Huawei powinno mieć przez jakiś czas przewagę na tym polu, ponieważ Mate 40 zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, a niewykluczone, że jeszcze w tym roku doczekamy się jakichś smartfonów marki Honor, które skorzystają z usług Kirina 9000. Tymczasem nowych high-endowych SoC dla Androida spodziewamy się na początku przyszłego roku, przynajmniej jeśli chodzi o debiut urządzeń, które zrobią z nich użytek, bo wiemy, że Qualcomm szykuje się do prezentacji Snapdragona 875 na grudzień. Nowy Exynos zadebiutuje już raczej w przyszłym roku, choć jak podaje Ice Universe, zależy to od tego, kiedy Vivo zdecyduje się wypuścić X60.

GeekBench: Kirin 9000 vs Kirin 990

Smartfon, na którym przetestowano Kirina 9000, wyposażony był w ekran o odświeżaniu 90 Hz, 8 GB pamięci RAM typu LPDDR5 i 256 GB pamięci UFS 3.1 na dane. Bardzo prawdopodobne, że jest to właśnie Mate 40. Przechodząc do testów CPU, AnTuTu dostarcza nieco więcej danych niż Geekbench, gdyż ujawnia obecność dużego rdzenia Cortex-A77 o taktowaniu 3,13 GHz, czyli wyższym niż nawet w Snapdragonie 865+, który osiąga 3,09 GHz. Jest to zapewne zasługa przeskoku na 5 nm proces technologiczny. Cortex-A77 to jednak starsza generacja, aczkolwiek wykorzystywana w niektórych chipsetach z 2020 roku i wciąż powinna stanowić wyraźny skok względem Kirina 990 5G, który wyposażony jest w Cortex-A76 (spodziewać można się 20% poprawy osiągów). Kirin 9000 pokonuje w tym przypadku obecne Snapdragony w jednordzeniowych i wielordzeniowych testach. Przecieki jednak sugerują, że nowy flagowy Exynos może wypadać lepiej jednordzeniowo.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kirin 9000 - nowy flagowy SoC od Huawei przetestowany. Wiemy, jak wypada na tle rywali

 0