Klawiatura dla iPada Pro będzie lepsza niż w niejednym laptopie

Klawiatura dla iPada Pro będzie lepsza niż w niejednym laptopie

Flagowe tablety od Apple, czyli seria iPad Pro możliwościami coraz bardziej przypominają MacBooki, a nowy gadżet może jeszcze zmniejszyć różnice. Apple podobno szykuje nową klawiaturę dla iPada Pro, która ma być wykonana z aluminium i posiadać jeszcze większy gładzik.

Nowa Magic Keyboard z aluminiową obudową

iPady Pro już teraz są wyposażane w procesory z linii M, które Apple stosuje głównie w komputerach. Jak się okazuje, flagowe tablety Apple mogą jeszcze bardziej przypominać MacBooki. Wszystko za sprawą nowej klawiatury, która po Apple'owemu nazywa się Magic Keyboard. A co w niej takiego niezwykłego? Według Marka Gurmana, akcesorium przejdzie ważne zmiany. Przede wszystkim, po raz pierwszy do produkcji w dużym stopniu wykorzystane zostanie aluminium. Mówiąc dokładnie, z tego materiału wykonana zostanie górna część obudowy, w której spoczywają przyciski (tzw. top case). Taki zabieg poskutkuje znaczącą poprawą nie tylko jakości Magic Keyboard, ale także jej wytrzymałości.

Dzięki aluminiowej obudowie pisanie na nowej klawiaturze iPada Pro może również przypominać pisanie na MacBooku.

Magic Keyboard dla iPada Pro

Dzięki aluminiowej obudowie pisanie na nowej klawiaturze iPada Pro może również przypominać pisanie na MacBooku. Zewnętrzna część obudowy Magic Keyboard ma jednak zachować ten sam gumowy materiał, który Apple stosuje w obecnej wersji Magic Keyboard. Jeśli chodzi o wagę, nowa odsłona klawiatury nie powinna być dużo cięższa od swojej poprzedniczki.

Większy touchpad

Drugą z istotnych zmian jest powiększenie przestrzeni, jaką zajmuje touchpad. Większy gładzik to oczywiście wyższy komfort użytkowania sprzętu. Nie ma jednak co liczyć, że nowa odsłona Magic Keyboard wprowadzi tak duży touchpad, jak w MacBookach.

Tym co się nie zmieni będzie obecność portu USB-C. W zasadzie to ciężko byłoby wymyślić coś lepszego. Ogólnie mówiąc, zmiany w Magic Keyboard można nazwać poprawkami. Niestety istnieje szansa, że te poprawki, głównie ze względu na wykorzystanie aluminium, wpłyną na cenę akcesorium. Obecna wersja dla 11-calowego iPada Pro została wyceniona na 299 dolarów, a dla 12,9-calowego modelu na 349 dolarów. Jeśli Apple będzie chciało w najbliższym czasie przedstawić nową Magic Keyboard, to ma ku temu idealną okazję już 12 września. Wówczas odbędzie się wydarzenie, w trakcie którego zobaczymy m.in. nowe iPhony 15.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Klawiatura dla iPada Pro będzie lepsza niż w niejednym laptopie

 0