Knuckles - kontroler VR od Valve, który rozpoznaje ruchy naszych palców

Knuckles - kontroler VR od Valve, który rozpoznaje ruchy naszych palców

Dostępne obecnie na rynku kontrolery dedykowane headsetom VR całkiem nieźle radzą sobie ze śledzeniem podstawowych ruchów naszych dłoni w wirtualnej rzeczywistości, pozwalając np. na chwytanie lub rzucanie przedmiotami. Valve postanowiło jednak pójść krok dalej i przygotowało bardziej zaawansowane rozwiązanie.

Producent, który współpracował przy tworzeniu HTC Vive, opracował nowy kontroler poprawiający nasze możliwości interakcji wewnątrz wirtualnej rzeczywistości. Najważniejszą kwestią okazało się lepsze rozpoznawanie gestów i ruchów naszych rąk, bo do technologii pozwalającej dokładnie śledzić ruchy całego ciała w VR jeszcze daleka droga. Firma zaprezentowała więc urządzenie o nazwie kodowej Knuckles, które spełniać ma to zadanie. Kontroler ten wyróżnia się spośród konkurentów, jak choćby Oculus Touch, możliwością rejestrowania ruchów naszych palców, co umożliwić ma zdecydowanie bardziej zaawansowane interakcje w ramach wirtualnej rzeczywistości niż dotychczas.

Knuckles zapowiadają się na najbardziej zaawansowane kontrolery dedykowane VR, które pozwalać będą na śledzenie wszelkich gestów wykonywanych przez nasze dłonie i palce

Żeby było to możliwe, Valve zastosowało technologię określaną jako CapSense, która bazuje na wykorzystaniu pól z sensorami pojemnościowymi w miejscach, w których trzymamy kontroler. Sensory te są w stanie wykrywać ruchy naszych dłoni, w tym poszczególnych palców, określając nawet stopień ich zagięcia czy wyprostowania. Producent zadbał oczywiście o bezpieczeństwo i zabezpieczył urządzenie przed upadkiem w momencie luzowania uścisku, przez specjalne regulowane paski zakładane na dłonie. Firma rozpoczęła już rozsyłanie kontrolerów Knuckles do deweloperów, ale nie zdradza jeszcze, kiedy możemy spodziewać się ich konsumenckiej premiery.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Knuckles - kontroler VR od Valve, który rozpoznaje ruchy naszych palców

 0