Kodowanie 8K HDR w locie możliwe dzięki AMD EPYC 7742

Kodowanie 8K HDR w locie możliwe dzięki AMD EPYC 7742

Specjaliści od kodeków wideo z Beamr Imaging twierdzą, że osiągnęli najwyższą na świecie wydajność kodowania wideo w wysokiej rozdzielczości. Najnowsze oprogramowanie Beamr 5, działające na pojedynczym procesorze AMD Epyc 7742, może zapewnić w czasie rzeczywistym wydajność 79 klatek na sekundę przy rozdzielczości 8K i 10-bitowej głębi koloru niezbędnej do HDR. Beamr Imaging uważa, że ​​nowe oprogramowanie jest gotowe do strumieniowego przesyłania na żywo, VOD w jakości premium i strumieniowania  gier w chmurze. Do klientów i partnerów Beamr należą m.in. Netflix, Intel, IBM, Microsoft, Sony, Xilinx i Yahoo. W komunikacie prasowym na temat Beamr 5, twórcy kodeków HEVC  oświadczyli, że "Procesory AMD Epyc serii 7002 pojawiły się w idealnym czasie dla klientów transmitujących streamujących treści OTT przygotowujących się do Tokio 2020. Usługi wideo zaczynają konkurować oferując coraz wyższą jakość i zwiększając rozdzielczość". 

Eli Lubitch, prezes Beamr, powiedział, że Beamr 5 był w stanie osiągnąć taką wydajność głównie dzięki najnowszej architekturze procesorów AMD.

Raghu Nambiar, CVP i dyrektor ds. technologii w AMD, stwierdził, że był podekscytowany, widząc, że wysokiej jakości kodowanie wideo oparte na oprogramowaniu i zasilane procesorami AMD Epyc 7002 trafiło na rynek. "Imponujące jest to, że Beamr 5 konsekwentnie obciąża wszystkie rdzenie zarówno w konfiguracji z jednym socketem, jak i z dwoma socketami. Kodowanie na żywo materiałów 8K stanowi doskonałą demonstrację niesamowitej wydajności AMD EPYC", stwierdził Nambiar.

Za wyjątkową wydajnością Beamr 5 na serwerach AMD stoi dwupoziomowa estymacja ruchu i paralelizacja, która wykorzystuje podstawową architekturę kodeka. Jakość i rozmiar danych są również ważne i Beamr Imaging twierdzi, że "W testowaniu Beamr 5 zakodował klip 4Kp60 o tej samej jakości z nawet o 50 procent wyższą przepustowością (60 klatek na sekundę w porównaniu do 40 klatek na sekundę), wykorzystując jedynie 25 procent zasobów procesora w porównaniu z H.265". Chroniony 45 międzynarodowymi patentami nowy kodek umożliwia zarówno szybsze kodowanie, jak i bardzo niskie opóźnienia - szczególnie ważne w przypadku sportów na żywo i platform do gier w chmurze.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kodowanie 8K HDR w locie możliwe dzięki AMD EPYC 7742

 0