Kody kreskowe na krzesłach. Chińczycy oznaczają gdzie jedzą, pracują i śpią

Kody kreskowe na krzesłach. Chińczycy oznaczają gdzie jedzą, pracują i śpią

Praktycznie cały świat walczy z trwającą  obecnie pandemią - większość ludzi utknęła w domu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Europa jest w kryzysie, jednak Chiny zaczynają dochodzić do siebie po wybuchu epidemii. Nie oznacza to jednak, że wirus nie odcisnął piętna nawet na najbardziej podstawowych czynnościach. Fabryki ponownie pracują, ale środki ostrożności są bardziej restrykcyjne niż kiedykolwiek. Foxconn, największy dostawca Apple, wprowadza przykładowo konieczność zeskanowania kodu QR na krzesłach, na których siada pracownik, informując, gdzie i obok kogo usiadł podczas przerwy obiadowej.

Chińskie fabryki wprowadzają surowe zasady, dążąc do redukcji zachorowań, co ma zapewnić nieprzerwaną produkcję. Pracownicy podlegają nowym obowiązkom.

Jest to element jednego z najostrzejszych na świecie systemów bezpieczeństwa przed koronawirusem. Aby mieć pewność, że produkcja iPhone'a 12 dla Apple będzie przebiegać zgodnie z harmonogramem, a co najważniejsze, że wirus się już nie rozprzestrzenia, Foxconn wprowadza zestaw bardzo rygorystycznych wytycznych. Gdy Chiny wychodzą z epidemii koronawirusa, a fabryki zaczynają ponownie otwierać drzwi i wznawiać pracę, rząd chiński ogłosił obowiązkowe działania, aby upewnić się, że epidemia koronawirusa będzie wygasać. Firmy powinny dostarczać maski na twarz i regularnie sprawdzać temperaturę pracowników, a także składać raporty na temat sytuacji zdrowotnej pracowników. Ponadto pracownicy nie mogą siadać twarzą w twarz podczas lunchu i muszą otwierać okna co najmniej 3 razy dziennie przez pół godziny. 

Foxconn, w swojej fabryce iPhone'ów w Zhengzhou, podzielił pracowników na 20-osobowe zespoły, które powinny trzymać się razem - jeść razem, pracować, podróżować, mieszkać razem. W stołówkach Foxconn miejsca mają kody QR, a pracownicy muszą je zeskanować, aby firma mogła zebrać informacje o tym, gdzie wszyscy siedzą podczas posiłków. Co więcej, w hotelach pracowniczych przy fabryce pracownicy muszą zostawiać płaszcze i torby do dezynfekcji. Nie tylko Foxconn podejmuje ekstremalne środki zaradcze. Huawei podobno ostatnio wydał 73-stronicowy dokument z instrukcjami zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kody kreskowe na krzesłach. Chińczycy oznaczają gdzie jedzą, pracują i śpią

 0