Kolejna gra Microsoftu ląduje na Steam - Halo Wars: Definitive Edition

Kolejna gra Microsoftu ląduje na Steam - Halo Wars: Definitive Edition

Pomimo skupienia się na własnej platformie dystrybucji, Windows Store, Microsoft nie rezygnuje całkiem z wydawania gier na Steamie. Najnowszą, w ten sposób dostępną pozycją jest Halo Wars: Definitive Edition.

Premiera gry odbędzie się już za 2 dni, zarówno na Windows Store, jak i Steam. Poprzednio, ten remaster strategii RTS z 2009 był jedynie dostępny dla posiadaczy Halo Wars 2: Ultimate Edition. Tym samym Microsoft kontynuuje obraną już jakiś czas temu ścieżkę wypuszczania części tytułów na platformie cyfrowej dystrybucji Valve. Generalnie nie są to nigdy wysokobudżetowe produkcje bądź nowości, lecz gry indie (Ori and the Blind Forest), bądź remastery (State of Decay Year One Survival Edition). Wyjątkiem był tutaj jedynie Quantum Break, ale fakt wydania tej gry był uwarunkowany dobrą wolą Microsoftu i uszanowaniem tradycji Remedy. Regułę tę potwierdza także mające dzisiaj premierę wznowienie Voodoo Vince w HD, które poza wydaniem w Windows Store, jest także dostępne na Steamie. Należy się spodziewać, że kolejna odrestaurowana produkcja Microsoftu, Phantom Dust, także ukaże się w cyfrowym sklepie Valve.

Minimalne wymagania do uruchomienia Halo Wars: Definitive Edition są skromne: procesor Intel Core i3 dowolnej generacji, zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 4200 bądź GeForce GT 740M oraz 12 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym.

Halo Wars to strategiczny spin-off niezwykle popularnej serii FPS-ów, Halo. Gra ukazała się w roku 2009 i odpowiadało za nią Ensemble Studios, słynące z trzech części Age of Empires. Była to niestety ostatnia gra deweloperów, gdyż Microsoft postanowił rozwiązać studio wraz z wydaniem Halo Wars. Tytuł ten sprzedał się, jak na strategię czasu rzeczywistego wydaną na konsoli, bardzo dobrze, lecz zapewne było to za mało dla Microsoftu, by utrzymać ekipę Ensemble. Nie pomogło także ciepłe przyjęcie wśród krytyków (82/100 na Metacritic). W remasterze ulepszono rzecz jasna oprawę graficzną, wprowadzono natywną obsługę kontrolerów, osiągnięcia (w tym także te steamowe), jak również zawarto wszystkie DLC i zachowano tryb multiplayer. Tytuł ten jest także objęty inicjatywą Xbox Play Anywhere, czyli kupując grę na Windows Store, niezależnie czy na Xbox One czy PC, uzyskamy automatycznie kopię na drugą platformę. Przywilej ten oczywiście nie będzie obowiązywać w przypadku wydania na Steam. Niedawno ukazała się także kontynuacja Halo Wars, opracowana wspólnymi siłami przez Creative Assembly i 343 Industries.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejna gra Microsoftu ląduje na Steam - Halo Wars: Definitive Edition

 0