Kolejna odsłona Assassin`s Creed nie ukaże się w 2019 roku

Kolejna odsłona Assassin`s Creed nie ukaże się w 2019 roku

Seria Assassin's Creed bez wątpienia była stałym członkiem corocznego planu wydawniczego Ubisoftu i poza jedynym wyjątkiem, jaki stanowiła dwuletnia przerwa pomiędzy Assassin's Creed: Syndicate a Assassin's Creed: Origins, francuski wydawca nie pozwalał nam o niej na dłużej zapomnieć (nie licząc opublikowanych w tym okresie mniejszych spin-offowych produktów). Tak jest też w bieżącym roku, w którym to ukaże się kolejna odsłona serii o podtytule Odyssey. Wydawać by się mogło, że serial o Assassynach będzie trwać w nieskończoność niczym Klan lub Moda na Sukces, ale jak wynika z najnowszych doniesień deweloperzy planują zrobić sobie przerwę od tej marki, co oznacza, że następny epizod nie ukaże się w 2019 roku. Słowa te potwierdził obecny na targach Gamescom w Kolonii prezes Ubisoftu Yves Guillemot, przyznając, że nie wrócą oni do dawnego cyklu wydawniczego.

Prezes Ubisoftu potwierdził, że w przyszłym roku nie ujrzymy pełnoprawnej odsłony Assassin's Creed. Studio zamierza więc skupić się na rozwinięciu tegorocznego projektu w postaci Odyssey.

Powód takiej decyzji jest banalnie prosty, otóż nad obiema przytoczonymi grami zespoły pracowały osobno i dlatego pojawiły się one w tak krótkim odstępie czasu, natomiast za rok ów scenariusz się nie powtórzy. Choć o pełnoprawnej części możemy zapomnieć, to oczywiście deweloperzy planują bardziej niż w przypadku Origins rozwinąć uniwersum Assassin's Creed Odyssey. Oznacza to, że dostaniemy większą ilość dodatków, nowych trybów, czy pomniejszych elementów. Zresztą sam szef Ubisoftu nie zaprzeczał, iż mamy do czynienia z długofalowym projektem. Przy okazji stwierdził także, że zmiana strategii firmy przynosi pozytywne skutki, ponieważ dodatkowy czas, jaki otrzymali twórcy pomógł w wykonaniu postawionych przed nimi celów. Dodatkowo reakcja fanów była znacznie lepsza niż wcześniej oczekiwano, z kolei Assassin's Creed Odyssey sprawi, iż wsparcie społeczności będzie na równie dużym poziomie.

Przyglądając się obecnie opublikowanym materiałom ciężko nie odnieść wrażenia, że pod wieloma względami nowy Assassyn stanowi godną kontynuację swoich poprzedników, chociaż nieliczne osoby krytykują tytuł za mocno zbliżoną do Origins mechanikę rozgrywki. W założeniach produkcja jeszcze bardziej postawi na elementy RPG czego efektem jest możliwość wyboru głównego bohatera z pośród dwójki rodzeństwa oraz jego płci. Nie zabraknie również zaawansowanych wątków romansowych łącznie ze związkami homoseksualnymi. Do tego po raz pierwszy w serii pojawią się pełnoprawne opcje dialogowe w trakcie przeprowadzanych konwersacji, rozbudowane misje, czy kilka zakończeń fabuły. Jednak jak finalnie wypadnie Assassin's Creed Odyssey przekonamy się już 5 października, czyli w dniu premiery.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejna odsłona Assassin`s Creed nie ukaże się w 2019 roku

 0