Kolejna prezentacja AMD Vega pod koniec lutego?

Kolejna prezentacja AMD Vega pod koniec lutego?

AMD 28 lutego, w trakcie GDC 2017, zaprezentuje najnowsze technologie związane z Wirtualną Rzeczywistością oraz grafiką. To oznacza, że będzie spora szansa dowiedzieć się czegoś nowego na temat kart AMD Vega.

Aktualnie najbardziej emocjonującym tematem na rynku hardware’owym są procesory AMD Ryzen z architekturą Zen. Ale to nie jedyne ważne, z perspektywy Czerwonych, urządzenia, które zadebiutują w tym roku na rynku. AMD nie tylko chce podjąć walkę z Intelem na rynku procesorów, ale także przeciwstawić się rosnącej przewadze Nvidii w segmencie kart graficznych. Pierwszym krokiem ku temu mają być karty graficzne AMD Vega. Niedawne przecieki i zaprezentowane benchmarki sugerują wydajność zbliżoną lub nawet przewyższającą GeForce’a GTX 1080, co tylko rozbudziło fantazje wielu użytkowników. Niestety, na temat rzeczonych kart cały czas nie wiemy zbyt wiele. Niemniej może się to zmienić pod koniec lutego. Wtedy AMD odwiedzi GDC 2017, gdzie będzie mówić o rozwiązaniach graficznych i VR.

28. lutego AMD zamierza mówić o nowych rozwiązaniach graficznych i VR, więc zapewne także o kartach z rdzeniami Vega. 

Wydarzenie zostało oficjalnie zapowiedziane i potwierdzone. Dokładnie 28. lutego o godzinie 19:30 czasu polskiego rozpocznie się konferencja o nazwie „AMD Capsaicin & Cream Developer Sessions”. Będzie ona transmitowana na żywo. W opisie eventu można znaleźć informacje na temat „prezentacji najgorętszych, nowych technologii graficznych i VR, które pchną rynek gier ku przyszłości” - tak to brzmi w wolnym tłumaczeniu. Jeśli mają to być technologie przyszłości, to oczywistym wydaje się, że AMD zaprezentuje karty graficzne Vega. Pokazywanie Radeonów z serii RX 400 nie ma najmniejszego sensu. Co prawda nie mamy w tym momencie pewności, czy AMD rzeczywiście planuje pokazać karty graficzne AMD Vega, jednak skoro mowa jest o technologiach przyszłości, to producent nie ma innego wyboru. Czy Czerwoni wreszcie uchylą nieco rąbka tajemnicy i zdradzą świeże informacje na temat GPU, które mają zadebiutować ponoć w drugiej połowie 2017 roku?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejna prezentacja AMD Vega pod koniec lutego?

 0