Kolejna wersja Windowsa skupi się na zabezpieczeniach biometrycznych?

Kolejna wersja Windowsa skupi się na zabezpieczeniach biometrycznych?

Wiele wskazuje na to, że jedni z największych partnerów Microsoftu wygadało się o planach amerykańskiej korporacji dotyczącej dalszego rozwoju najpopularniejszego systemu na świecie.

AMD wspólnie z Synaptics potwierdziły trwające prace nad biometrycznym rodzajem zabezpieczenia dedykowanym komputerom wykorzystującym procesory Czerwonych. Nie byłoby w tym zapewne nic dziwnego, gdyby nie fakt, że bardziej spostrzegawcze osoby dostrzegły w całej sprawie drugą stronę medalu. Otóż wspomniana technologia skupia się na tajemniczym systemie operacyjnym następnej generacji pochodzącym od Microsoftu. W opublikowanym oświadczeniu możemy przeczytać m.in. o tym, że współpraca zagwarantuje nowy poziom bezpieczeństwa w notebookach dzięki użyciu czytnika linii papilarnych Synaptics FS7600, układów AMD oraz systemowi Microsoftu. Ciężko ocenić, o co chodziło autorom tej wiadomości, aczkolwiek warto zaznaczyć, że Windows 10 posiada wsparcie dla urządzeń biometrycznych. Możliwe, iż chodzi o np. przyszłą wersję dziesiątki.

Najnowsze zabezpieczenia biometryczne opracowywane wspólnie przez AMD i Synaptics miałaby zostać wykorzystane na tajemniczym systemie Microsoftu.

Kolejna wersja Windowsa skupi się na zabezpieczeniach biometrycznych?

Mimo wszystko teraz pozostaje więcej pytań niż odpowiedzi. Faktem jest, że oprócz prac nad Windowsem 10, gigant z Redmond był aktywnie zaangażowany w rozwój pokrewnych projektów mogących w pewnym momencie stanowić fundamenty dla systemu skoncentrowanego wokół bezpieczeństwa biometrycznego. Rzekomo Windows Polaris miał zostać określony mianem takiego produktu, z którego można bez problemu korzystać na komputerach, czy urządzeniach 2 w 1. Polaris miałby zezwolić aplikacjom Win32 na wirtualizację zmniejszając jednocześnie zasobożerność, aczkolwiek nie wiadomo jaką konkretną rolę odegrałaby tutaj biometria. Niestety obecnie musimy czekać na dalszy rozwój sytuacji i podanie więcej szczegółów przez zainteresowane strony.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejna wersja Windowsa skupi się na zabezpieczeniach biometrycznych?

 0