Kolejna wpadka Facebooka. Błąd czasowo odblokował niechciane kontakty

Kolejna wpadka Facebooka. Błąd czasowo odblokował niechciane kontakty

Facebook przyznał, że na ich portalu pojawił się kolejny błąd związany z prywatnością użytkowników. Zablokowani użytkownicy mogli przez pewien czas mieć dostęp do zawartości profilu osoby, która ich zablokowała.

Błąd, który tymczasowo zmienił status zablokowanych użytkowników, przyznając im widoczność profilu blokującego, został właśnie ujawniony przez Facebooka i szacuje się, że dotknął on 800 tysięcy użytkowników. Przez kilka dni pomiędzy 29 maja a 5 czerwca ponownie portal wystawił na ryzyko prywatność użytkowników i dotyczy to zarówno Facebooka jak i Messengera. Firma podkreśla, że osoby, które zostały dotknięte błędem zostaną poinformowane wyskakującą wiadomością na portalu. Pracownik Facebooksa podkreśla, że najprawdopodobniej zablokowanym osobom tymczasowo został przyznany dostęp tylko do elementów udostępnianych szerszej widowni. Oznacza to, że zablokowane osoby mogły nie widzieć pełnej zawartości profilu, a jedynie elementy udostępniane szerszej publiczności, na przykład znajomym znajomych. "Wiemy jak istotna jest opcja blokowania niektórych osób - i chcemy przeprosić" - napisał  Erin Egan, szef działu odpowiedzialnego za prywatność w Facebooku.

Facebook zalicza kolejną wpadkę i można już śmiało mówić o kryzysie bezpieczeństwa na platformie

Kolejna wpadka Facebooka. Błąd odblokował czasowo niechciane kontakty

Egan wyjaśnia również, że wśród osób objętych działalnością błędu, 83% użytkowników miało tylko jedną osobę objętą blokadą udostępniania treści. Jeśli spojrzeć na problem całościowo, to spośród 2,4 miliarda użytkowników, zaledwie mały procent został objęty pomyłkowym działaniem, jednakże dla osób, które aktywnie korzystają z blokowania użytkowników w celu zachowania swojej prywatności (choćby blokując szefa, czy współpracowników, którym nie wypadało odmówić przyjęcia do grona znajomych) może to być kolejna oznaka, że portal nie radzi sobie z bezpieczeństwem. To już kolejna wpadka i można właściwie mówić o kryzysie dotyczącym prywatności użytkowników, których dane zdają się wyciekać niezliczonymi kanałami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejna wpadka Facebooka. Błąd czasowo odblokował niechciane kontakty

 0