Kolejne dyski SSD Seagate BarraCuda trafią do masowej sprzedaży

Kolejne dyski SSD Seagate BarraCuda trafią do masowej sprzedaży

Osoby rozglądające się za nowym dyskiem przeznaczonym do mniejszych urządzeń powinny zainteresować się propozycją skierowaną do konsumentów przez popularnego producenta nośników danych.

Seagate postanowiło zaproponować swoim fanom kolejne dyski półprzewodnikowe, tym razem dedykowane mniejszym serwerom, komputerom oraz laptopom. Dokładniej chodzi o model BarraCuda, który może pracować z prędkością odczytu osiągającą nawet 540 MB/s i 520 MB/s, jeżeli chodzi o szybkość zapisu. Całość oparto oczywiście na interfejsie SATA 6 Gb/s. Pojemności tych SSD rozpoczynają się od 250 GB, ale zaproponowano także opcje wyposażone w aż 2 TB przestrzeń. Oczywiście nie mamy do czynienia z najszybszą propozycją dostępną na rynku, ale z pewnością nowe BarraCuda sprawdzą się w większości typowych zastosowań. Warto wspomnieć, że producent planuje uruchomić sprzedaż również na Amazonie, gdzie zaproponuje specjalne zniżki dla abonentów Amazon Prime.

Nowe dyski BarraCuda osiągają prędkości maksymalne: do 540 MB/s - odczyt, a także 520 MB/s - zapis. Ponadto pracują w standardzie SATA 6 Gb/s.

Kolejne dyski SSD Seagate BarraCuda trafią do masowej sprzedaży

Jeżeli chodzi o ceny, to podstawowy wariant 250 GB wyceniono na 74,99 dolarów, za 119,99 dolarów kupimy wersję 500 GB, 1 TB natomiast to koszt dokładnie 229,99 USD. Niestety SSD o pojemności 2 TB nie został wyszczególniony na liście, więc nie wiemy ile wynosi jego sugerowana cena detaliczna. Nowe produkty trafią do masowej sprzedaży (poza Amazonem) już we wrześniu bieżącego roku. Warto zaznaczyć, że jeśli szukacie nowego nośnika półprzewodnikowego, to powinniście się zainteresować wymienionymi bądź nawet innymi propozycjami, albowiem ceny tego typu sprzętu w ostatnim czasie nieco spadły, co przekłada się na zdecydowanie większą atrakcyjność. Zwłaszcza, że w obliczu nowych kart SD, potrafiących zaoferować nawet 128 TB przestrzeni, przyszłość dla nośników danych maluje się coraz ciekawej.

Dostępne warianty i ich ceny:

  • 250 GB - 74,99 dolarów
  • 500 GB - 119,99 dolarów
  • 1 TB - 229,99 dolarów

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne dyski SSD Seagate BarraCuda trafią do masowej sprzedaży

 0