Kolejne gry Xbox trafią na PlayStation? Microsoft naciska na strategię bez ograniczeń

Kolejne gry Xbox trafią na PlayStation? Microsoft naciska na strategię bez ograniczeń

Microsoft ma przygotowywać więcej portów gier na konsole PlayStation. Według serwisu Windows Central, korporacja rozwija specjalny wieloplatformowy projekt pod nazwą kodową Latitude.

Microsoft przygotował projekt o nazwie Latitude, którego celem jest otworzenie się na konkurencyjną platformę i przygotowanie jeszcze większej liczby gier na PlayStation 5. Chociaż Xbox miał już silną pozycję na konkurencyjnych urządezniach dzięki wieloletnim bestsellerom takim jak Minecraft, Xbox ogłosił niedawno plany wprowadzenia dodatkowych tytułów na PlayStation i Nintendo Switch, zaczynając od Pentiment, Hi-Fi Rush, Sea of Thieves i Grounded.

Microsoft rozwija projekt Latitude, którego celem jest wydanie kolejnych gier Xbox na PS5.

Na tym jednak nie koniec, bowiem firma z Redmond podobno działa nad kolejnymi portami gier z Xboxa, które trafią na PS5. „Trwają prace kolejnymi grami Xbox, które mają trafić na PlayStation” – podaje Windows Central. „Przynajmniej na razie są to potencjalnie oczywiste gry, których najprawdopodobniej można się spodziewać”.

„Z tego, co słyszałem, Microsoft nalega, aby nie było «czerwonej linii» w przypadku gier, które mogą pojawić się na PlayStation, a wszystko kręci się wokół [CEO] Satyi Nadelli i CFO Amy Hood dotyczącego zwiększania marży każdego działu”.

Szef Microsoftu, Nadella, zasugerował niedawno, że firma zaczyna czerpać korzyści ze zwiększonego skupienia się na wielu platformach, a gry na konsolę Xbox osiągają dobre wyniki w PlayStation Store.

Według doniesień Xbox rozważał wypuszczenie Gears of War, Microsoft Flight Simulator, nowego Dooma, Starfielda i Indiana Jones na konkurencyjne konsole.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne gry Xbox trafią na PlayStation? Microsoft naciska na strategię bez ograniczeń

 0