Kolejne gry z PlayStation trafią na PC? Sony rozważa taką możliwość

Kolejne gry z PlayStation trafią na PC? Sony rozważa taką możliwość

PlayStation jest marką słynącą z bogatej biblioteki gier, których na próżno szukać na innych platformach sprzętowych. Jednak od pewnego czasu obecne niegdyś wyłącznie na konsoli Sony tytuły zaczęły trafiać również na komputery i tak stało się np. z Heavy Rain, Detroit Become Human czy Beyond: Dwie Dusze. Najbardziej zaskakującymi portami na PC były natomiast Death Stranding oraz Horizon Zero Dawn. Co ważne wiele wskazuje na to, że nie były to ostatnie gry first-party przeniesione z PlayStation i w planach są następne. W najnowszym raporcie finansowym prezentującym kluczowe osiągnięcia oraz założenia w różnych dziedzinach działalności Sony wspomina, że celem będzie dalsze powiększenie obecnej na komputerach oferty w celu promowania wzrostu rentowności. „Badamy możliwość rozszerzenia liczby naszych tytułów first-party przeniesionych na PC, by promować dalszy wzrost naszej rentowności” - stwierdzono w dokumencie. Założenie strategii Sony jest więc niezwykle proste.

Sony zamierza przejąć kolejne studia deweloperskie, które mają wzmocnić katalog gier dostępny na konsolach PlayStation.

Otóż gigant udostępni parę wysokobudżetowych gier również na PC, by zachęcić graczy do ewentualnego zapoznania się z następną odsłoną, która trafi, jeśli nie na czwórkę to na PS5. Takie działanie w założeniu pozwoli zwiększyć bazę użytkowników na PlayStation, jak również wygenerować większe przychody dla japońskiego przedsiębiorstwa czy po prostu wzmocnić markę. Oczywiście nie wspomniano, o które produkcje chodzi, ale na liście znajdują się, chociażby najnowszy God of War czy Dreams. Najmniej realnym scenariuszem jest pojawienie się na komputerach Spider-Mana od Insomniac Games, bowiem w okolicach debiutu gry twórcy zaprzeczyli jakoby planowali stworzyć tego rodzaju wersję. Plan działania przedstawiony w raporcie zakłada też przejmowanie następnych studiów deweloperskich i tutaj należy wspomnieć, że aktualnie Sony włada 14 ekipami. Widzimy, że producent kroczy drogą Microsoftu, który poczynił spore zakupy przed nadejściem nowej generacji konsol.

Sony ponownie potwierdziło też, że debiut PlayStation 5 nie jest zagrożony czego kilka miesięcy temu obawiano się w związku z pandemią COVID-19. Firma podczas czerwcowego wydarzenia zapowiedziała masę tytułów, ale Eric Lempel, szef marketingu Sony Interactive Entertainment podkreślił, iż zobaczymy jeszcze więcej propozycji. „Ujawniliśmy część z tych treści i oczywiście będzie ich więcej, ale sposób, w jaki programiści mogą zaangażować się w tę platformę i tworzyć nowe doświadczenia ze znanymi i nowymi markami, jest niesamowicie ekscytujący". Oczywiście dużo gier będzie ujawnionych dopiero po premierze piątki w 2021 roku. Zobaczymy jak na nową odsłonę konsolowej wojny przygotował się Microsoft i czy poradzi sobie lepiej niż w przypadku schodzącej ze sceny generacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne gry z PlayStation trafią na PC? Sony rozważa taką możliwość

 0