Kolejne informacje o Dragon Age 4. Poznaliśmy potencjalną datę premiery?

Kolejne informacje o Dragon Age 4. Poznaliśmy potencjalną datę premiery?

Jakiś czas temu BioWare postanowiło odstawić markę Dragon Age na boczny tor. Tym samym ostatnią odsłoną, która ujrzała światło dzienne pozostaje wydana pod koniec 2014 roku Inkwizycja. Jednak temat następnej części okresowo powraca i nie inaczej jest tym razem. Według najnowszych informacji ojcowie serii pracują nie tylko nad Anthem, ale także innym tajemniczym projektem, którym ma być właśnie Dragon Age 4. Wspomniane rewelacje pierwotnie pochodziły od greckiego oddziału portalu IGN, a następnie zostały potwierdzone przez kolejne źródła zbliżone do rzekomego przedstawiciela BioWare. Odmówił on podania nazwy tytułu, ale potwierdził, że chodzi o grę umieszczoną w dobrze wszystkim znanym średniowiecznym świecie. Co istotne jak podaje ta sama osoba, rozwój produkcji postępuje bardzo szybko od momentu, kiedy pojawiły się pierwsze spekulacje.

Według najnowszych informacji nowy Dragon Age miałby pojawić się w okolicach 2020 roku.

Oznacza to, że Dragon Age IV może zostać wydany stosunkowo szybko, bo już w okolicach 2020 roku. I tu pojawiają się kolejne przypuszczenia jakoby gra była jedną ze startowych pozycji dedykowanych Xbox Scarlett oraz PlayStation 5. Oliwy do ognia postanowił dolać również Greg Ellis, czyli aktor użyczający głosu postaci Cullena Rutherforda znanej z poprzednich trzech części Dragon Age. Miał on chwalić się na Twitterze pracami nad legendarną serią pochodzącą od firmy, której nazwa zaczyna się na B. Oczywiście pamiętajmy, że obecnie mamy do czynienia wyłącznie ze spekulacjami, które, choć bardzo wiarygodne to ostatecznie nie mogą mieć pokrycia w rzeczywistości. Należy więc czekać na oficjalne ruchy deweloperów.

Powrót do tej średniowiecznej marki raczej nie stanowiłby większego zaskoczenia zważywszy na fakt, że posiada ona sporą grupę fanów, którzy liczą, że po stosunkowo kiepsko odebranej Inkwizycji, BioWare wprowadzi konieczne zmiany i stworzy innowacyjną oraz wciągającą pod względem fabularnym grę. Jest to wręcz idealny moment na odkupienie win za dawne błędy. Pomimo że do potencjalnej premiery zostały dwa lata tak o czwórce nie usłyszymy zbyt szybko, ponieważ ekipa skupia swe wysiłki nad Anthem. Warto zaznaczyć, że jeśli ów tytuł nie spełni pokładanych w nim nadziei, BioWare może zrobić sobie przerwę od tworzenia gier, a co za tym idzie temat Dragon Age poszedłby w odstawkę na bliżej nieokreślony czas. Chociaż liczymy, że do tego nie dojdzie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne informacje o Dragon Age 4. Poznaliśmy potencjalną datę premiery?

 0