Kolejne obniżki cen kart graficznych Intel Arc. Znajdą się chętni?

Kolejne obniżki cen kart graficznych Intel Arc. Znajdą się chętni?

Spadek cen kart graficznych to ostatni trend, który bardzo nas cieszy, a wygląda na to, że modele do komputerów stacjonarnych od Intela właśnie doczekały się kolejnych cięć w tym zakresie. 

VideoCardz donosi, że 6 GB wersja karty graficznej Intel Arc A380, bazującej na architekturze Alchemist, właśnie jest przeceniana w różnych regionach świata, niecały rok od swojej premiery. W Chinach firma GUNNIR oferowała swoją kartę graficzną A380 za jedyne 799 RMB (ok. 500 zł) podczas specjalnej wyprzedaży, kiedy regularna cena tego modelu to 1149 RMB (ok. 730 zł).

6 GB wersja karty graficznej Intel Arc A380, bazującej na architekturze Alchemist, właśnie jest przeceniana w różnych regionach świata, niecały rok od swojej premiery.

Intel Arc A380 przetestowany w 50 grach. Wygląda to całkiem nieźle

Również w Stanach Zjednoczonych to GPU doczekało się obniżek, bo wariant ASRock Challenger kupić można tu obecnie już od 120 USD (ok. 525 zł), czyli o 20 USD taniej niż ostatnio. Są to obecnie najtańsze karty z obsługą dekodowania AV1, jeśli weźmie się pod uwagę samodzielne grafiki do komputerów stacjonarnych. Mało tego, te karty są wyposażone w 6 GB pamięci VRAM i trudno szukać w ofercie AMD lub NVIDIA odpowiedników z taką pojemnością pamięci w zbliżonej cenie.

Niestety te obniżki jak na razie nie objęły jeszcze Polski, gdzie najtańszy wariant, czyli ASRock Arc A380 Challenger ITX wciąż kosztuje co najmniej 699 zł i cena ta utrzymuje się od końcówki lutego. Liczymy jednak na to, że przeceny w innych regionach wkrótce wymuszą obniżenie cen także na naszym rynku. 

Warto podkreślić, że tanieją nie tylko budżetowe karty Intela, bo modele A750 i A770 ze średniej półki również doczekały się obniżek cen w USA. ASRock Challenger A750 kupić można obecnie za 240 USD, a A770 z 8 GB za zaledwie 270 USD. Obie karty zostały niedawno przecenione o 50 USD, dając graczom dodatkowe opcje w budżecie poniżej 300 USD.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne obniżki cen kart graficznych Intel Arc. Znajdą się chętni?

 0