Kolejne problemy z łatką 1803 do Windowsa 10 dotykają posiadaczy Avasta

Kolejne problemy z łatką 1803 do Windowsa 10 dotykają posiadaczy Avasta

Wydane w ubiegłym roku poprawki do Windowsa 10 dobitnie potwierdzały, że jego twórcy wynoszą odpowiednie wnioski z wcześniejszych wpadek oraz skutecznie naprawiają większość niedoskonałości systemu. Niestety najnowsze doniesienia o April Update i problemach, które powoduje zdają się stanowić zaprzeczenie tych teorii. 

Po licznych zgłoszeniach Microsoft ostatecznie potwierdził, iż najnowsza wiosenna aktualizacja powoduje błędy u osób korzystających z dysków SSD Intela oraz Toshiby. Jak się okazuje, nie są to jedyne kłopoty, które mogą wyniknąć z procesu instalacji wspomnianej paczki poprawek. Według portalu wccftech, firma Avast poinformowała, że gigant z Redmond tymczasowo zablokował opcję implementacji update 1803 na komputerach z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym tejże firmy. Obecnie producenci ściśle współpracują nad znalezieniem źródła całego problemu, a także jego skutecznym wyeliminowaniem. Niestety aktualnie nie wiemy, co jest przyczyną całego zajścia jak również ile czasu potrzebują programiści na uporanie się ze sprawą. 

Instalacja poprawki 1803 na komputerach z zainstalowanym oprogramowaniem Avasta może powodować poważne problemy

Dodatkowo posiadaczom Avasta nie zaleca się manualnego instalowania wiosennego patcha, dopóki eksperci nie stworzą odpowiedniej poprawki eliminującej wszelkie bugi. Według doniesień nim Microsoft zdążył zareagować całość zdążyła skutecznie zablokować komputery sporej ilości ludzi. Jeżeli więc w dalszym ciągu jesteście zdeterminowani, by pobrać odpowiednie pliki zalecane jest całkowite usunięcie antywirusa z PC-ta. Co ciekawe znalazła się grupa szczęśliwców, którym update nie wyrządził żadnej krzywdy, ale oczywiście w takim przypadku instalujecie wszystko na własną odpowiedzialność. Trochę szkoda, że pomimo wielomiesięcznych zapowiedzi oraz spekulacji wydany April Update przyniósł więcej szkód niż pożytku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne problemy z łatką 1803 do Windowsa 10 dotykają posiadaczy Avasta

 0