Kolejne smartwatche od Apple mogą posiadać wbudowaną kamerę

Kolejne smartwatche od Apple mogą posiadać wbudowaną kamerę

Apple może mieć całkiem spore plany dotyczące rozwoju swoich zegarków. W nowym patencie firma zawarła informacje o smartwatchu posiadającym wbudowaną kamerkę tuż nad wyświetlaczem. Jej zastosowanie mogłoby być bardzo szerokie, począwszy od autoryzacji za pomocą skanu twarzy (Face ID) przez możliwość prowadzenie wideokonferencji aż po najzwyklejsze robienie zdjęć czy filmów. 

Nie da się ukryć, że smartwatche to jedne z bardziej użytecznych gadżetów elektronicznych. Niektóre z tych bardziej zaawansowanych potrafią nawet zastąpić smartfon w określonych zadaniach. Prowadzenie rozmów głosowych, korzystanie z aplikacji, czy słuchanie muzyki z poziomu zegarka to już norma. Co gdyby dodać do tego jeszcze kamerę? Widocznie na taki pomysł wpadło Apple. W nowo ujawnionym zgłoszeniu patentowym firmy znalazły się informacje o możliwości umieszczenie obiektywu w wystającej części górnej obudowy tuż nad wyświetlaczem. Sam patent otrzymał tytuł: "Wearable electronic device having a digital camera assembly." Nazwa projektu mówi zatem sama za siebie.

Według Apple „Zespół aparatu cyfrowego może być używany do różnych celów”. Firma wymienia m.in. identyfikację twarzy, wykrywanie odcisków palców, skanowanie kodów QR, czy wideokonferencje.

Galeria zdjęć na zegarku Apple

Apple nie chce jednak, aby przez ten dodatek gadżet był niewygodny dla użytkowników. Firma nie ma również zamiaru korzystać z niskiej jakości aparatu. To dobrze, ponieważ samo posiadanie wbudowanej kamerki nic by nam nie dało jeżeli jakość zdjęć i nagrań byłaby zwyczajnie kiepska. Według Apple „Zespół aparatu cyfrowego może być używany do różnych celów”.

Firma z Cupertino wymienia identyfikację twarzy, wykrywanie odcisków palców, skanowanie kodów QR, wideokonferencje, monitorowanie biometryczne oraz te najbardziej podstawowe możliwości, czyli robienie zdjęć oraz nagrywanie wideo. Sam obiektyw niestety nie byłby schowany pod ekranem.

Jego umieszczenie miałoby sprawiać, że byłby wypukły. Powstaje zatem pytanie, jak Apple zapewniłoby temu modułowi trwałość. Niemniej jednak, wypuszczenie takiego smartwatcha byłoby z pewnością gamechangerem. Już teraz Apple może pochwalić się bardzo silną pozycją na tym rynku. Pytanie tylko, o ile droższa byłaby wersja z kamerką.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne smartwatche od Apple mogą posiadać wbudowaną kamerę

 0