Kolejne testy dowodzą, że Denuvo spowalnia działanie i ładowanie gier

Kolejne testy dowodzą, że Denuvo spowalnia działanie i ładowanie gier

YouTuber "Overlord Gaming" postanowił własnoręcznie przetestować kilka gier z i bez zabezpieczenia antypirackiego Denuvo i przekonać się jak to naprawdę jest ze spowalnianiem gier przez ten system. W tym celu wykorzystano sześć gier, w których deweloperzy sami usunęli Denuvo ze swoich produkcji. W testach wykorzystywano za każdym razem te same sterowniki graficzne. Przy takiej realizacji, porównanie jest chyba przeprowadzone w najlepszy możliwy sposób, choć trzeba uczciwie dodać, że niektóre gry mogły otrzymać delikatny wzrost wydajności spowodowany dodatkową optymalizacją wprowadzoną razem z poprawką usuwającą Denuvo.

Kolejne testy wykazały, że Denuvo - kontrowersyjne zabezpieczenie przeciw piratom, niekorzystnie wpływa na uczciwych graczy, powodując spowalnianie gier.

Na warsztat wzięto tytuły takie jak: Dishonored 2, Lords of the Fallen, Bulletstorm, Life is Strange: Before the Storm, Moto Racer 4, RiME oraz Deus Ex: Mankind Divided. Chyba nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że wszystkie wymienione gry ładowały się szybciej bez Denuvo. Podkreślić trzeba, że EIDOS Montreal i Nixxes nie usunęli oficjalnie Denuvo z Deus Ex: Mankind Divided, a wykorzystany przez Overlord Gaming crack nie omija zabezpieczenia jak to jest w większości przypadków, a całkowicie usuwa je z gry.  Twórca testu podkreśla, że wszystkie gry wyraźnie ładują się szybciej bez Denuvo, a właśnie to jest obecnie głównym problemem tego zabezpieczenia - wydłużone czasy ładowania.

Overlord Gaming utrzymuje również, że wszystkie z tych gier przyspieszyły, kiedy Denuvo zostało usunięte. Co więcej wersje z aktywnym systemem antypirackim cierpiały z powodu licznych przycięć, które były nieobecne w wolnych od Denuvo wersji. W najprostszych słowach oznacza to, że przy takiej samej liczbie klatek na sekundę, rozgrywka jest płynniejsza w grze pozbawionej Denuvo. We wszystkich tytułach widać wzrost liczby klatek na sekundę, gdy zrezygnowano z zabezpieczeń. W niektórych przypadkach jest to zaledwie kilka fps, jednak w Bulletstorm, Lords of the Fallen i Deus Ex różnice są naprawdę znaczne. Poniżej możecie zobaczyć zestawienie z przeprowadzonych testów:

Tytuł Bez Denuvo Z Denuvo
Średnie FPS Minimalne FPS Średnie FPS Minimalne FPS
Dishonored 2 60,8 46 56,8 46
Lords of the Fallen 70 51 53 44
Bulletstorm 164,3 83 149,6 57

Life is Strange: Before the Storm
Episode 1

181 113 175,8 116
Moto Racer 4 180 132 176 98
RiME 98,3 64 87,6 50
Deus Ex: Mankind Divided 65,4 41,5 63,2 11

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne testy dowodzą, że Denuvo spowalnia działanie i ładowanie gier

 0