Kolejne wersje Skype powstaną w oparciu o technologię Facebooka

Kolejne wersje Skype powstaną w oparciu o technologię Facebooka

Microsoft planuje dokonać poważnych zmian w obecnych strukturach popularnego programu do rozmów wideo, a efektem tego będzie przejście na Electron.

Obecnie Skype jest dostępny w kilku wersjach: UWP dedykowanej Windows 10 oraz nieco rozwiniętej GitHub Electron przeznaczonej dla starszych systemów Windows 7/8, macOS i Linux. Podstawowe zasady działania Electron sprawiają, iż jest on bardziej aplikacją webową pod postacią programu komputerowego, ale działa bez najmniejszych problemów. Jednak jak wynika z najnowszych informacji Microsoft planuje zmienić aktualną strategię, w ramach której Skype zostanie stworzony w JavaScript na bazie zaprojektowanego przez Facebooka środowiska React Native, a tym samym połączy wszystkie platformy. W praktyce odejście od standardu UWP oznacza mniej wysiłku dla samego giganta z Redmond. Warto zaznaczyć, że posiadają oni wszelkie najważniejsze narzędzia do pisania aplikacji wieloplatformowych.

Przejście na React Native ma zagwarantować multiplatformowość Skype'a 

Kolejne wersje Skype powstaną w oparciu o technologię Facebooka

Nie ulega wątpliwości, że React Native, to potężne narzędzie pozwalające tworzyć wydajnościowe aplikacje, ale z drugiej strony ów krok Microsoftu nie jest raczej odpowiednią formą reklamy dla UWP, jak również rodzi wiele pytań odnośnie tegoż rozwiązania. Przy okazji warto zaznaczyć, że użytkownicy otrzymają opcję dalszego korzystania z uniwersalnego Skype na smartfony, ale nie powinni oni oczekiwać jakichkolwiek nowych funkcji w przyszłości. Tak czy inaczej, jaka będzie przyszłość UWP dowiemy się dopiero za jakiś czas. Niestety na ten moment według wielu osób nie przedstawia się zbyt kolorowo. Natomiast Skype w wydaniu Beta React Native pojawi się do pobrania w przyszłym tygodniu. Wówczas przekonamy się jak korzystne są to zmiany.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne wersje Skype powstaną w oparciu o technologię Facebooka

 0