Kolejne wiadomości o programie partnerskim NVIDIA - Dell, HP i Lenovo

Kolejne wiadomości o programie partnerskim NVIDIA - Dell, HP i Lenovo

Pojawiają się kolejne informacje o decyzjach poszczególnych producentów w sprawie dołączenia do programu partnerskiego NVIDII.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o plotkach dotyczących ewentualnej współpracy zielonych z firmą ASUS. Od jakiegoś czasu krążą też przecieki, że Gigabyte i MSI są już zaangażowani w ten program. Obecnie pojawiły się wiadomości o decyzjach kolejnych producentów - Dell i HP. Jak donosi HardOCP, ci producenci odrzucili propozycję dołączenia do programu GPP (GeForce Partner Program), co zostało potwierdzone przez redaktorów serwisu w rozmowach z ich zaufanymi źródłami. Podobno taka decyzja, zarówno w przypadku Dell, jak i HP, jest spowodowana tym, że obie firmy uważają program zielonych za nieetyczny, a także nielegalny. Co ciekawe, serwis skontaktował się z NVIDIĄ, aby dowiedzieć się, którzy producenci podpisali umowy i tym samym dołączyli do programu partnerskiego, jednak NVIDIA nadal milczy w tym temacie i nie zdradza żadnych szczegółów.

NVIDIA stara się wykorzystać swoją pozycję na rynku, by zaangażować jak najwięcej popularnych producentów do swojego programu

nvidia gpp

HP wprowadził ostatnio zaktualizowaną linię Pavilion Gaming z ustawieniami zarówno dla kart graficznych od NVIDII, jak i od AMD. Na podstawie tego, możemy więc przyjąć, że producent faktycznie nie dołączył do GPP. Z drugiej strony, ktoś mógłby zauważyć, że Omen nie była dostępna z kartami AMD, jednak jak przypuszcza redaktor HardOCP, może to być spowodowane problemami z zasilaniem. Warto jeszcze wspomnieć, że pojawiły się także przecieki, z których wynika, że Lenovo również odrzuciło ofertę dołączenia do programu partnerskiego GeForce. Na co potwierdzeniem jest chociażby to, że produkty Lenovo Legion, które są dedykowane graczom, cały czas są dostępne na stronie producenta z kartami graficznymi AMD - aczkolwiek ta decyzja nie jest potwierdzona przez pewne źródła, tak jak w przypadku HP i Dell. Zapewne odmowa Dell i HP nie jest na rękę NVIDII, ponieważ to oni właśnie kupują od zielonych najwięcej kart mid- i low-end. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne wiadomości o programie partnerskim NVIDIA - Dell, HP i Lenovo

 0