Kolejny bat na pracowników Amazona. Kierowcy objęci ścisłym nadzorem kamer AI

Kolejny bat na pracowników Amazona. Kierowcy objęci ścisłym nadzorem kamer AI

Obsesja Amazona na punkcie wydajności oraz nadzorowania pracowników wchodzi na kolejny poziom. Gigant technologiczny robi wszystko, co w jego mocy, aby popchnąć pracowników do granic swoich możliwości i zachęcić ich do cięższej pracy. Najnowszy wdrożony przez firmę środek zwiększający efektywność, jest jednak nieco bardziej skuteczny niż inne. Od lutego kierowcy dostarczający paczki Amazona (zarówno ci pracują bezpośrednio dla Amazona, jak również dla którejkolwiek z partnerskich agencji kurierskich) nadzorowani się kamerami ze sztuczną inteligencją, które mają na celu śledzenie większości aspektów ich jazdy. Kamery produkowane przez Netradyne zwracają uwagę na takie rzeczy, jak niewłaściwe hamowanie, niebezpieczne zakręty, senność kierowcy, korzystanie z telefonu i inne.

Amazon wprowadza kolejną formę nad pracownikami. Kierowcy dostarczający paczki Amazona zmuszeni są do podpisywania zgody na monitoring za pomocą kamer AI, które w czasie rzeczywistym analizują sposób jazdy, czynności i efektywność pracownika.

Jeśli Amazon wykryje niebezpieczną jazdę, może użyć alertów w samochodzie, aby ostrzec kierowcę, że jego wydajność spada. Aparaty mogą również robić zdjęcia kierowcy do celów bezpieczeństwa lub weryfikacji tożsamości.  Niestety, kierowcy Amazona (lub kierowcy podwykonawcy), którzy nie chcą być tak uważnie monitorowani, właściwie nie mają żadnego wyboru. Kierowcy muszą podpisać dokument "Technologia pojazdu i zgoda biometryczna", jako "warunek dostarczania paczek Amazon". Innymi słowy, jeśli nie grasz według wymogów Amazonu, jesteś zwolniony, a przynajmniej nie może już dostarczać paczek Amazon - co prawdopodobnie prowadzi do tego samego. Vice donosi, że nowa umowa ta obowiązuje już w całych Stanach Zjednoczonych, co oznacza, że 75000 kierowców Amazona jest objętych ścisłym monitoringiem w czasie pracy. 

Kiedy na początku tego roku ogłoszono informację o instalacji kamer, Amazon bronił tej technologii jako dobrodziejstwa dla bezpieczeństwa. "Inwestujemy w bezpieczeństwo we wszystkich naszych działaniach i niedawno zaczęliśmy wdrażać wiodącą w branży technologię bezpieczeństwa opartą na kamerach w całej naszej flocie dostawczej" - powiedział rzecznik Amazon w wywiadzie dla The Verge . "Ta technologia zapewni kierowcom alerty w czasie rzeczywistym, które pomogą im zachować bezpieczeństwo na drodze". Wcześniej wdrażanie tego rodzaju technologii przez Amazon koncentrowało się głównie na pracownikach magazynów , w których osoby realizujące zamówienia muszą pracować z użyciem ręcznych skanerów. Firma opatentowała opaski na rękę, które nawet śledzą ręce pracowników w czasie rzeczywistym, wykorzystując dotykowe informacje zwrotne, aby zawibrować, gdy sięgną po niewłaściwy przedmiot. Niedawno rozszerzono zakres stosowania technik "grywalizacji", które zmuszają pracowników do coraz większych wysiłków w zamian za cyfrowe nagrody.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejny bat na pracowników Amazona. Kierowcy objęci ścisłym nadzorem kamer AI

 0