Kolejny iPhone samoczynnie wybuchł w serwisie

Kolejny iPhone samoczynnie wybuchł w serwisie

Słaba kondycja baterii w iPhone może przyczynić się do pękania ekranu, ale również spowodować wybuch urządzenia. To już kolejne doniesienie o eksplozji tych smartfonów.

W sieci pojawiło się kolejne niepokojące nagranie ukazujące wybuchające urządzenie Apple. W tym przypadku nie podano dokładnego modelu iPhone'a, który niespodziewanie zapalił się w serwisie w Las Vegas. Urządzenie zostało oddane do naprawy z powodu zużytej baterii oraz popękanego ekranu, który uległ uszkodzeniu na skutek wybrzuszenia baterii. Paul Tartaglio, który jest właścicielem serwisu Gadget Repair w Las Vegas, utrzymuje, że upał mógł spowodować odkształcenie baterii. Tartaligo podpowiada użytkownikom, którzy żyją w klimacie cechującym się wysokimi temperaturami, żeby trzymali urządzenie z dala od promieni słonecznych - zwłaszcza latem. Zaleca również pilnowanie, by nie przeładowywać baterii w urządzeniu.

Słaba kondycja baterii w iPhone może przyczynić się do pękania ekranu, ale również spowodować wybuch urządzenia.

Dostosowanie się do wspomnianych wskazówek, może nie tylko przedłużyć pracę baterii, ale i uchronić przed eksplozją, co w takim przypadku może być najgorszym, ale jak widać nie tak wcale nieprawdopodobnym scenariuszem. "Z upływem czasu baterie grzeją się i puchną. Problemem jest gdy bateria spuchnie nawet odrobinę, co powoduje, że ekrany pękają dużo łatwiej" - mówi serwisant, który dodaje, że jeśli tylko istnieje taka możliwość, to należy wymienić jak najszybciej uszkodzoną baterię. Tartaglio dodaje, że baterie pochodzące od producenta smartfonów, są z reguły bardziej przewidywalne w zachowaniu, niż zamienniki, które są często oferowane w tych samych cenach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejny iPhone samoczynnie wybuchł w serwisie

 0