Kolejny MacBook Air może przynieść rewolucyjną zmianę w kwestii ekranu

Kolejny MacBook Air może przynieść rewolucyjną zmianę w kwestii ekranu

Apple może zrezygnować z wyświetlacza LCD na rzecz OLED-owego ekranu w przypadku nowego MacBooka Air. Jeden z analityków wskazuje, że sam komputer będzie miał rozmiar 13,3", a jego premiera odbędzie się już w 2024 roku. Podobne zamiary ma Microsoft, który również planuje wykorzystać panel OLED w komputerze Surface Pro w 2024 roku.

Ekrany OLED są coraz popularniejsze. W ostatnich latach, technologia ta stała się na tyle dostępna, że dziś uważana jest już jako standard chociażby na rynku smartfonów. Oczywiście wyświetlacze LCD wciąż są wykorzystywane. Głównie w przypadku monitorów do komputerów stacjonarnych czy laptopów. Wiele wskazuje jednak na to, że również w tych kategoriach to OLED zostanie nowym standardem. Jak podaje jeden z analityków, Ross Young, Apple zamierza odejść od ekranów LCD także w przypadku kolejnych MacBooków Air. Co istotne, niezmieniony pozostanie sam rozmiar laptopa, czyli 13,3". Nowością będzie OLED-owy wyświetlacz. Niestety nie wiemy czy dodana zostanie obsługa technologii ProMotion. To całkiem rozsądne posunięcie, ponieważ użytkownicy korzystający ze starszych modeli będą mieli kolejny powód do przesiadki, a MacBooki Pro wciąż będą jedynymi komputerami firmy oferującymi ekrany mini-LED.

Jak podaje jeden z analityków, Apple zamierza odejść od ekranów LCD także w przypadku kolejnych MacBooków Air. Co istotne, niezmieniony pozostanie sam rozmiar laptopa, czyli 13,3". Nowością będzie OLED-owy wyświetlacz.

Apple MacBook Air

Premiera OLED-owych MacBooków Air ma odbyć się już w 2024 roku. W tym samym czasie zaprezentowane będą także 11-calowe i 12,9-calowe iPad'y Pro również z ekranami OLED. Podobny ruch może przygotowywać także Microsoft, który w 2024 roku ma wprowadzić komputer Surface Pro z - a jakże - panelem OLED. Wykorzystanie tej technologii zapewnia m.in. lepsze kolory i krótszy czas reakcji.

Nie można także zapomnieć o mniejszym zużyciu energii, co jest szczególnie ważne w przypadku urządzeń mobilnych. Miejmy nadzieję, że oprócz lepszego wyświetlacza, nowy MacBook Air zaoferuje także porządniejszy system chłodzenia od aktualnie dostępnego modelu z chipem M2.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejny MacBook Air może przynieść rewolucyjną zmianę w kwestii ekranu

 0