Kolejny producent ogłosił podwyżki. Więcej zapłacimy za komponenty do chłodzenia cieczą od EK

Kolejny producent ogłosił podwyżki. Więcej zapłacimy za komponenty do chłodzenia cieczą od EK

Firma EK otwarcie przyznała, że w nadchodzących tygodniach możemy spodziewać się podwyżek cen jej produktów. Jako przyczyny podano rosnące koszty pracy, wyższe ceny materiałów oraz trudności w pozyskiwaniu surowców. Podwyżki mają dotyczyć tylko wybranych produktów z asortymentu. Na szczęście średni wzrost cen nie jest drastyczny.

Wszystko wokół drastycznie drożeje i niestety wiele wskazuje na to, że wysokie ceny zostaną z nami jeszcze dosyć długo. Nie inaczej jest na rynku podzespołów komputerowych. Znaczne podwyżki odnotowały chociażby karty graficzne NVIDII. To jednak nie koniec, bowiem więcej zapłacimy niedługo również za komponenty do chłodzenia cieczą. Te nigdy nie były tanie, a teraz będziemy musieli uszczuplić nasze portfele nawet bardziej. Wiodący producent w tej branży, EK, otwarcie przyznał, że zamierz podnieść ceny wybranych produktów ze swojej oferty. Firma tłumaczy się, że za tą decyzją stoją różne czynniki. EK wymienia trudności w pozyskiwaniu surowców, a także wyższe ceny materiałów oraz robocizny.

Wiodący producent w tej branży, EK, otwarcie przyznał, że zamierz podnieść ceny wybranych produktów ze swojej oferty. Jak napisano w komunikacie, średnio zapłacimy o 8% więcej.

Komunikat EK o podwyżkach cen

Źródło: EK

 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie firmy, zmiany te wejdą w życie 31 marca tego roku. Na szczęście - jak już zostało wspomniane - podwyżkami będą objęte tylko niektóre produkty z asortymentu. Według EK, średnio zapłacimy o 8% więcej. Jeśli planujecie zakupy u EK, to firma zaznacza, że wszystkie zamówienia złożone przed 31 marca 2023 roku nie będą objęte podwyżkami.

Rodzi się pytanie, czy podrożeją także niereferencyjne karty graficzne korzystające z bloków wodnych właśnie od EK. Istnieje szansa, że nie, ponieważ firmy mają najpewniej podpisane długoterminowe umowy. Dobrze, że producent wprost poinformował o zbliżających się podwyżkach.

Możliwe, że na podobne działania zdecyduje się również konkurencja. EK przez lata wypracowało sobie solidną pozycję na rynku oraz w świadomości klientów. Niespełna 10-procentowe zwiększenie cen raczej nie spowoduje mniejszego zainteresowania ich produktami. Lubicie customowe chłodzenie cieczą? A może zbudowaliście już swoją "pętlę"?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejny producent ogłosił podwyżki. Więcej zapłacimy za komponenty do chłodzenia cieczą od EK

 0