Kolejny smartfon OnePlus przyniesie wyraźną zmianę designu. Mamy zdjęcie

Kolejny smartfon OnePlus przyniesie wyraźną zmianę designu. Mamy zdjęcie

Fani chińskiej marki OnePlus zapewne nie mogą doczekać się przyszłego roku, kiedy to producent wypuścić ma na rynek nie tylko kolejnego flagowca, który zapewne nazywać będzie się OnePlus 7, ale także swój pierwszy smartfon wspierający łączność 5G, który ma być jednym z pionierów przecierających szlak tej technologii. Za sprawą najnowszego przecieku mamy jednak okazję już teraz zerknąć na jeden z tych telefonów (nie mamy pewności, który z modeli uwieczniono), gdyż do sieci wyciekło zdjęcie z wewnętrznej prezentacji firmy, w której udział brał jej dyrektor generalny Pete Lau, ale co w tym przypadku najważniejsze, fotka uwieczniła także slajd pokazujący nową słuchawkę OnePlus. Pracownik, który wykonał tę fotografię, na pewno ryzykował możliwość zwolnienia, co w obliczu jej upublicznienia jest teraz wielce prawdopodobne.   

OnePlus mocno odejdzie od wzornictwa swoich ostatnich smartfonów, a w oczy rzuca się tu przede wszystkim duża okrągła wyspa na moduł aparatów.

Kolejny smartfon OnePlus przyniesie wyraźną zmianę designu. Mamy zdjęcie

Tak czy inaczej, na powyższym zdjęciu przyjrzeć możemy się designowi urządzenia, a przynajmniej jego tylnemu panelowi. Trzeba przyznać, że jeżeli ten projekt zostanie zachowany, to OnePlus mocno odejdzie od wzornictwa swoich ostatnich smartfonów, a w oczy rzuca się tu przede wszystkim duża okrągła wyspa na moduł aparatów. Telefon na slajdzie utrzymano w czerwonej wersji kolorystycznej, a warto zwrócić też uwagę, że jego prototyp leży płasko na blacie biurka, natomiast Pete Lau bawi się w dłoniach białą wersją sprzętu. Nie wiemy jednak najważniejszego, czyli co to za model, ale biorąc pod uwagę fakt, że telefon 5G od OnePlus ma wyjść na rynek szybciej niż OnePlus 7, bardziej prawdopodobne wydaje się, że mamy do czynienia z urządzeniem wspierającym nową łączność komórkową - choć trzeba podkreślić, że to tylko spekulacje.

Kolejną poszlaką zdającą się potwierdzać tę hipotezę jest fakt, że chiński producent wciąż nie rozgryzł jak zastosować technologię mmWave w telefonach (chodzi tu głównie o fakt, jak wiele anten potrzebuje), więc zacznie od wykorzystania tzw. pasma sub-6GHz dla 5G, które wykorzystywane jest w Stanach Zjednoczonych przez T-Mobile. Operator ten nawiązał niedawno współpracę z OnePlus, wprowadzając do swojej oferty ich ostatni telefon (OnePlus 6T). Z kolei pierwszym operatorem, który otrzymać ma OnePlus 5G, będzie brytyjska sieć EE, która również wykorzystuje technologię sub-6GHz. Sam smartfon ma być od 100 do 200 USD droższy od 6T, a to za sprawą drogich komponentów zapewniających wsparcie dla 5G. Wiadomo, że napędzać będzie go układ mobilny Snapdragon 855, czyli nowy flagowy SoC od Qualcomm, który sparowany zostanie z modemem X50 (procesor ten nie posiada zintegrowanego modemu 5G). Snapdragon 855 powinien napędzać także OnePlus 7, ale w tym przypadku otrzymamy na modem 4G (X24).   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejny smartfon OnePlus przyniesie wyraźną zmianę designu. Mamy zdjęcie

 0