Kolejny tytuł Xbox Play Anywhere - Fallout Shelter

Kolejny tytuł Xbox Play Anywhere - Fallout Shelter

Zapewne nie jest to wielki powód do celebracji, ale darmowa gra Bethesdy w słynnym postapokaliptycznym uniwersum - Fallout Shelter za kilka dni ukaże się w sklepie Microsoftu na Windows 10. Będzie ona kompatybilna zarówno z Xbox One, jak i urządzeniami na Windows 10.

Fallout Shelter to mini-gra strategiczna, w której zarządzamy i rozbudowujemy schron przeciwatomowy. Gra ukazała się pierwotnie na systemy operacyjne Android i iOS, by później trafić jako aplikacja Win32 na Windowsa. Teraz zagości w interfejsie UWP w sklepiku Microsoftu, a dokładniej - od 7 lutego. Od momentu wydania w 2015 roku Bethesda rozbudowała swoją produkcję o m.in. system questów, crafting, itd.

Gra będzie dostępna pod szyldem Xbox Play Anywhere - pobierając ją raz na PC bądź Xbox One, będziemy mieli do niej dostęp także z drugiej platformy, wraz z synchronizacją zapisanych stanów gry. Z opisu wydawcy wynika, że jednak nie będziemy mogli z Fallout Shelter skorzystać na Windows 10 Mobile.

Wydając Fallout Shelter jako grę Xbox Play Antyheros, Microsoft jednocześnie sprawia, że z gry będą mogli skorzystać posiadacze różnego rodzaju komputerów przenośnych z Windows 10, które nie nadają się do grania w wielkie produkcje AAA, ale z powodzeniem mogłyby okazjonalnie służyć do casualowego grania. Podobna sytuacja ma miejsce z rodzimym Gwintem: Wiedźmińską Grą Karcianą.

Fallout Shelter dołącza do Xbox Play Anywhere - na Xbox One i Windows 10 PC

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejny tytuł Xbox Play Anywhere - Fallout Shelter

 0