Kolejny weekend i kolejny rekord na Steam

Kolejny weekend i kolejny rekord na Steam

Można było się tego spodziewać. Globalna pandemia trwa w najlepsze i wciąż nie widać jej końca, więc gracze na całym świecie mają dużo czasu, by oddawać się swojemu ulubionemu hobby, szczególnie teraz, kiedy ze względu na przymusową kwarantannę zmuszeni są do siedzenia w domu, by niwelować ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa COVID-19. Tym samym, czwarty weekend z rzędu ustanowiony został nowy rekord w jednoczesnej liczbie użytkowników na Steam, czyli największej platformie dla pecetowych graczy. Wygląda więc na to, że nieciekawa sytuacja na świecie przyciągnęła do komputerów nie tylko starych wyjadaczy, ale sporo nowych osób, które zapewne dotychczas grały sporadycznie lub w ogóle nie interesowały się tą formą rozrywki.

Najnowszy, ustanowiony w miniony weekend, rekord liczby graczy jednym czasie na Steam wynosi już ponad 24,5 mln.

Seria nowych rekordów jednoczesnej liczby graczy na Steam rozpoczęła się 15 marca, kiedy z platformy korzystało w tym samym czasie 20 mln osób. Tydzień później wynik ten udało się pobić wynikiem 22 mln graczy, a 28 marca po raz kolejny ustanowiono rekordową liczbę jednoczesnych użytkowników (przeszło 23 mln). Można było się więc spodziewać, że passa jeszcze trochę potrwa, co potwierdził tylko miniony weekend. Jak wynika z danych odnotowanych przez SteamDB 4 kwietnia, czyli w ostatnią sobotę, na Steam było w tym samym czasie ponad 24,5 mln graczy (dokładnie 24 535 923). Warto odnotować, że jest to liczba użytkowników zalogowanych na platformie, grających osób było zaś ponad 8 mln (8 171 592), co również jest nowym rekordem dla Steam.

Jeśli zaś chodzi o najpopularniejsze tytuły, to wciąż bezkonkurencyjny jest Counter-Strike: Global Offensive, który w weekend zanotował 1,2 mln graczy w grze. Na drugim miejscu utrzymała się MOBA od Valve, czyli Dota 2 (729 223 graczy). Ostatnie miejsce podium również pozostało bez zmian, ponieważ na trzeciej pozycji uplasowało się PUBG z rezultatem przeszło 560 tysięcy graczy. Duże powody do zadowolenia mają też twórcy Mount & Blade II: Bannerlord, które pochwalić może się ogromnym wzrostem liczby graczy. W ten tytuł w szczytowym momencie w sobotę zagrało blisko 250 tysięcy graczy, co pozwoliło uzyskać czwartą pozycję wśród najpopularniejszych gier na Steam. Tu rodzi się pytanie, kiedy seria platformy Valve się zakończy i czy uda jej się dobić do 30 mln graczy jednocześnie zalogowanych na Steam.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejny weekend i kolejny rekord na Steam

 0