Kolekcja klasycznych gier Fallout dostępna za darmo w Epic Games Store

Kolekcja klasycznych gier Fallout dostępna za darmo w Epic Games Store

Epic Games Store udostępnił kolejne gry za darmo. Tym razem platforma przygotowała propozycję dla fanów klasycznych gier z serii Fallout. Poznaliśmy też prawdopodobny tytuł, który będzie do zgarnięcia od 23 grudnia.

Fallout: A Post Nuclear Role Playing GameFallout 2: A Post Nuclear Role Playing GameFallout Tactics: Brotherhood of Steel – taką kolekcję przygotował dla graczy Epic Games Store. Zestaw odbierzemy od dziś do jutra, 23 grudnia do godziny 17:00. Pierwsza gra to klasyczne post-apokaliptyczne cRPG z systemem S.P.E.C.I.A.L zawierającym szereg drastycznie odmiennych typów postaci, istotnych decyzji i opcji rozwoju bohatera. Historię umieszczono w alternatywnej wersji Stanów Zjednoczonych próbujących opanować fuzję nuklearną, dzięki której kraj mógłby w mniejszym stopniu polegać na ropie naftowej. Nic nie zmienia się do 2077 roku, kiedy konflikt między USA a Chinami doprowadza do użycia bomb atomowych.

Fallout: A Post Nuclear Role Playing Game, Fallout 2: A Post Nuclear Role Playing Game, Fallout Tactics: Brotherhood of Steel są dostępne za darmo w Epic Games Store.

Fallout

Fallout 2: A Post Nuclear Role Playing Game stanowi kontynuację poprzednika z 1997 roku. Akcja ma miejsce w 2241 roku (80 lat po wydarzeniach z pierwszej części serii), natomiast graczowi przychodzi kierować poczynaniami Wybrańca, który musi znaleźć urządzenie do naprawy świata po katastrofie nuklearnej. Produkcja jest bardziej rozbudowana (posiada lepszy interfejs oraz mechanikę), chociaż nadal mamy tu do czynienia z systemem S.P.E.C.I.A.L, trudniejszy w tym przypadku pozostaje handel z postaciami. Warto wspomnieć, że tytuł otrzymał różne modyfikacje eliminujące błędy i rozszerzające świat.

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel jest poboczną odsłoną serii, która tym razem zawiera elementy sieciowe dla wielu graczy. Wcielamy się w rekruta organizacji o nazwie Bractwo Stali. Przydziela ona zadania na obszarze USA, takich jak Freeport, Rock Falls, Preoria, Quincy, Springfield, St. Louis, Jefferson, Kansas City czy Osceolla. Prawdopodobnie poznaliśmy nazwę następnej darmowej gry rozdawanej jutro w Epic Games Store. Encased: A Sci-Fi Post-Apocalyptic RPG, bo o niej mowa to izometryczna turowa gra RPG opracowana przez Dark Crystal Games i inspirowana grami takimi jak Fallout i Wasteland.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolekcja klasycznych gier Fallout dostępna za darmo w Epic Games Store

 0