Komisja Europejska daje Microsoftowi zielone światło na wykupienie LinkedIn

Komisja Europejska daje Microsoftowi zielone światło na wykupienie LinkedIn

Microsoft może oficjalnie ogłosić zakup biznesowego serwisu społecznościowego LinkedIn. Transakcja, której kwota opiewa na niebagatelne 26,2 miliarda dolarów, wreszcie oczyszczona jest z wszelkich przeszkód prawnych.

Pierwotnie amerykańska korporacja ogłosiła zawiązanie umowy w czerwcu, lecz na drodze ku jej finalizacji pojawiło się kilka przeszkód prawnych, związanych m.in. uzyskanie zgody komisji regulujących handel. Komisja Europejska była ostatnim organem, którego aprobata decydowała o formalnym zaakceptowaniu transakcji.

Decyzja Microsoftu wywołała wcześniej wiele kontrowersji, a konkurujące firmy, takie jak Salesforce upatrywały w tym posunięciu znamiona monopolizmu i nieuczciwych praktyk biznesowych.

Komisja Europejska daje Microsoftowi zielone światło na wykupienie LinkedIn

Martwili się także niektórzy unijni urzędnicy, a w ramach porozumienia z Komisją Europejską Microsoft musi zapewnić, że nie będzie forsować integracji LinkedIn z Microsoft Office - decyzja o tym ma pozostać w rękach administratorów IT firm korzystających z Office. Ponadto, konkurenci LinkedIn również muszą mieć dostęp za pośrednictwem reklam do pakietu usług Microsoftu. Dodatkowo, jeśli Microsoft wprowadzi integrację LinkedIn na poziomie Windowsa, to w gestii użytkownika pozostanie wybór, czy chce ją mieć zainstalowaną czy nie. Także producenci komputerów na terenie Unii zadecydują, czy na urządzeniach zostaną preinstalowane funkcje integrujące Windows 10 z LinkedIn.

Struktura i marka LinkedIn pozostanie niezmieniona, a na stanowisku CEO pozostanie Jeff Weiner, który będzie odpowiadał przed CEO Microsoftu, Satyą Nadellą.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Komisja Europejska daje Microsoftowi zielone światło na wykupienie LinkedIn

 0