Kompletnie złamano najnowszą wersję Denuvo – Mass Effect: Andromeda

Kompletnie złamano najnowszą wersję Denuvo – Mass Effect: Andromeda

PC-towi piraci mają powody do radości. Kompletnie złamano bowiem najnowszą wersję zabezpieczenia Denuvo, również w 64-bitowej wersji.

Pierwsze doniesienia dotyczące złamania aktualnego Denuvo Anti-Tamper pojawiły się już w połowie kwietnia, jednakowoż wówczas łupem crackerów padła jedynie 32-bitowa kompilacja zabezpieczenia, wykorzystana w niezbyt głośnej gierce typu survival horror pt. 2Dark. Złamanie wersji 64-bitowej potrwało nieco dłużej, ale oto w Internecie pojawił się działający crack do Mass Effect: Andromeda. Jako iż witaminka działa z najnowszym patchem do rzeczonej gry, nie można mieć żadnych wątpliwości - zabezpieczenie padło. Tym samym przed komputerowymi piratami otworem stają również tytuły takie jak Dead Rising 4 czy Sniper Ghost Warrior 3, które podobnie jak wspomniany Mass Effect: Andromeda korzystają z zabezpieczenia marki Denuvo. Powstanie stosownych cracków stało się wyłącznie kwestią czasu.

Zabezpieczenie Denuvo w 64-bitowej wersji "v4" zostało właśnie złamane. Pierwszym efektem jest crack do Mass Effect: Andomeda.

Denuvo Anti-Tamper jest ostatnimi czasy prawdziwą zmorą piratów. Nie wiadomo do końca na jakiej zasadzie działa to zabezpieczenie, ale jak twierdzą twórcy nie jest to konwencjonalny DRM, a system uniemożliwiający dostęp do praw cyfrowych. Podejrzewa się wykorzystanie zaawansowanych algorytmów szyfrujących, wymagających unikalnych kluczy kryptograficznych dla każdego urządzenia. Aktualną wersję Denuvo Anti-Tamper określa się potocznie jako "v4", choć twórcy nie narzucają takiej nomenklatury. Jak widać, właśnie została ona kompletnie złamana, a to z całą pewnością poskutkuje szybkim wydaniem kolejnej kompilacji. Trudno oczekiwać, by programiści pozostawili sprawę bez kontrreakcji. Zwłaszcza, że Denuvo Anti-Tamper, pomimo dużej liczby porażek, cały czas postrzegane jest za najefektywniejszą metodę przeciwdziałania piratom.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kompletnie złamano najnowszą wersję Denuvo – Mass Effect: Andromeda

 0