Komputer Huawei z układem AMD Ryzen 4000 pojawił się w bazie 3DMark

Komputer Huawei z układem AMD Ryzen 4000 pojawił się w bazie 3DMark

Huawei jest obecny niemal wszędzie. W tym tempie już wkrótce ciężko będzie znaleźć produkt, którego nie produkuje ta chińska firma. Jeśli najnowsze informacje są prawdziwe, to ten chiński gigant technologiczny wkrótce może dołączyć również do grona producentów desktopów. W bazie benchmarka 3DMark pojawił się wpis, na który zwrócił uwagę @_rogame i który najwyraźniej ujawnia gotowy zestaw PC od Huawei. Ten tajemniczy komputer zbudowano w oparciu o jeden z nadchodzących układów APU z serii  Ryzen 4000 (Renoir) 7 nm od AMD.

W bazie popularnego benchmarka pojawił się wpis sugerujący, że Huawei może wkrótce wejść na rynek zestawów PC dla sektora biznesowego.

Niestety w chwili obecnej nie można wywnioskować zbyt wielu informacji po wpisie w bazie benchmarka. Wiadomo, że komputer będzie korzystać z układu Ryzen 5 Pro 4400G 65W z TDP 65 W. To konkretne APU z architekturą Zen 2 oferuje 6 rdzeni i 12 wątków, a według nieoficjalnych informacji taktowanie bazowe i zegar boost ma wynosić odpowiednio 3,7 GHz i 4,3 GHz. Pod względem możliwości graficznych, układ oferuje siedem jednostek obliczeniowych Vega (CU), które są taktowane zegarem 1900 Mhz.

Brak dedykowanej karty graficznej wskazuje, że urządzenie marki Huawei może być komputerem typu small-form-factor (SFF). Mimo że Ryzen 5 Pro 4400G jest wyposażony w  iGPU, wykorzystanie procesora Pro sugeruje, że komputer prawdopodobnie dedykowany będzie do klientów komercyjnych. Huawei nie jest znanym graczem w branży PC, ale nie są to pierwsze dokonania firmy w tym segmencie. Huawei produkuje już serwery i  płyty główne do komputerów stacjonarnych z układami ARM i laptopy. Podobno Huawei przygotowuje się również  do wejścia na rynek serwerowych kart graficznych. Firma pokazała już wielokrotnie, że ma zasoby i możliwości do konkurowania z największymi gigantami, w tym przypadku, może chcieć rzucić rękawicę takim producentom gotowych zestawów jak Dell, czy Lenovo.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Komputer Huawei z układem AMD Ryzen 4000 pojawił się w bazie 3DMark

 0