Komputer za 90000 zł? Oto co możecie kupić za taką kwotę. Specyfikacja powala...

Komputer za 90000 zł? Oto co możecie kupić za taką kwotę. Specyfikacja powala...

Jeśli jesteście ciekawi, jaki komputerowy zestaw można złożyć, mając niemal nieograniczone środki finansowe, to być może mamy pewną wskazówkę. Australijski sprzedawca stworzył platformę, obok której nie sposób przejść obojętnie - wystarczy wspomnieć, że w środku znalazły się dwie karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3090, procesor AMD 3990X Threadripper i niestandardowe rozwiązanie chłodzące, a to wszystko w ogromnej obudowie. Cena? 30000 dolarów australijskich, czyli niemal 90000 zł. Ta niesamowita maszyna została złożona przez firmę Aftershock PC z Melbourne, która specjalizuje się w customowych komputerach PC i laptopach z najwyższej półki. Ali Kaos wręczył firmie 30000 AU i poprosił o zbudowanie najlepszej konfiguracji, jaką można było kupić za taką kwotę.

Jeśli jesteście w stanie wydać 90000 zł, to możecie kupić całkiem niezłe auto z salonu, albo zestaw PC złożony z  2 x NVIDIA GeForce RTX 3090 i procesora AMD 3990X Threadripper, w niezwykłej obudowie.

Kwota ta wystarczyła na dwie karty ASUS ROG Strix RTX 3090, które w naszych sklepach wyceniane są na około 14000 zł, chociaż oczywiście nie ma ich w magazynach. Pozostałe specyfikacje obejmują procesor AMD 3990X Threadripper, 128 GB pamięci G.Skill NEO RAM i 4 TB pamięci masowej z dysków SSD Gigabyte Aorus Gen 4. Firma zadbała o odpowiednie chłodzenie i wyposażyła komputer w system chłodzenia wodą, w którym znajdują się bloki wodne EK, trzy pompy EK D5 i ważąca niemal 5,5 kg płyta dystrybucyjna EK Quantum Reflection 1000D. Zestaw jest również wyposażony w 18 wentylatorów Corsair.

Nie zabrakło takich dodatków jak wskaźniki przepływu, dwa monitory temperatury, a nawet ekran LED, który oprócz tego, że jest kolejnym sposobem wskazywania temperatur, może być wykorzystywany jako dodatkowy wyświetlacz. To wszystko upchano w ogromnej obudowie Corsair Obsidian 1000D o pojemności 148 litrów, jednak nawet przy takich rozmiarach obudowa wymagała pełnego tygodnia modyfikacji, zanim wszystko mogło się zmieścić w środku. "Potrzeba było czterech osób, by znieść bestię po schodach" - powiedział pracownik Aftershock. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Komputer za 90000 zł? Oto co możecie kupić za taką kwotę. Specyfikacja powala...

 0