Komputer Zotac VR GO trafił do sprzedaży

Komputer Zotac VR GO trafił do sprzedaży

Zapowiedziany kilka tygodni temu komputer Zotac VR GO w formie plecaka trafił do sprzedaży. Można go już kupić w cenie około 2000 dolarów.

Zotac VR GO

Zotac VR GO to nowy komputer, który ma służyć przede wszystkich do grania przy użyciu okularów HTC Vive lub Oculus Rift. Właśnie dlatego jest w formie plecaka, aby można go było nosić ze sobą, unikając problemu plączących się kabli.

Sercem komputera jest procesor Intel Core i7-6700T o taktowaniu 2,8 GHz (3,6 GHz w trybie Turbo Boost). Do tego dochodzi 16 GB pamięci RAM DDR4, chociaż urządzenie obsługuje maksymalnie 32 GB (2 x 16 GB). Za wydajność odpowiada karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1070, która jest wymagana do gier w wirtualnej rzeczywistości. Poza tym Zotac VR GO ma dysk M.2 SATA SSD o pojemności 240 GB oraz dodatkową kieszeń na napęd w rozmiarze 2,5 cala.

Górny panel Zotaca wyposażony jest w wyjście zasilania (DC 12 V) oraz dwa porty USB 3.0. Z kolei na boczny panelu znajdują się: cztery złącza USB 3.0, dwa HDMI, dwa DisplayPort, czytnik kart pamięci SD, dwa porty audio mini-jack 3,5 mm, dwa Gigabit Ethernet oraz wejście zasilania DC. Producent nie zapomniał także o WiFi 802.11ac.

Zotac VR GO zasilany jest przez dwa akumulatory hot-swap (możliwość wymieniania w trakcie pracy komputera) o pojemności 6600 mAh każdy, które zdaniem producenta mają zapewniać maksymalnie do 2 godzin ciągłego grania.

Komputer Zotac VR GO można kupić w cenie 2000 dolarów.

Zotac VR GO

Zotac VR GO

Pokaż / Dodaj komentarze do: Komputer Zotac VR GO trafił do sprzedaży

 0