Konami zapowiedziało demo Pro Evolution Soccer 2019

Konami zapowiedziało demo Pro Evolution Soccer 2019

Konami oficjalnie potwierdziło, że demo Pro Evolution Soccer 2019 pojawi się na wszystkich platformach docelowych tj. PC, PlayStation 4 oraz Xbox One dokładnie 8 sierpnia. W ramach wersji demonstracyjnej mecze rozegramy aż 12 znanymi zespołami takimi jak np. FC Barcelona, A.C. Milan, FC Schalke, Liverpool czy Inter Milan. Co ciekawe wspomniane potyczki odbędą się zarówno w tzw. Quick Match przeciwko pozostałym graczom w ramach trybu online, jak i Exhibition, czyli samotnie na komputerowe boty. Japoński deweloper tradycyjnie szybciej od odwiecznego rywala Electronic Arts wypuszcza testowy bulid swego kluczowego produktu. Opcja sprawdzenia się przeciwko żywemu graczowi jest z pewnością warta odnotowania, ponieważ dotychczas FIFA czegoś takiego w demach nie oferowała, aczkolwiek nie możemy wykluczyć, że ostatecznie podąży ona drogą PES-a.

Demo Pro Evolution Soccer 2018 pojawi się na docelowych platformach, czyli PC, Xbox One oraz PS4 już 8 sierpnia. W ramach tej wersji rozegramy zarówno mecze online, jak i offline.

Premierę finalnego wydania Pro Evolution Soccer 2019 w Europie ustalono na 30 sierpnia. Pojawi się on na kluczowych urządzeniach, czyli wspomnianych pecetach, PS4 i XOne. Zgodnie z komunikatami twórców wprowadzą oni liczne zmiany w zasadach działania gameplayu. Odświeżenia doczeka się również odpowiednik Ultimate Team, czyli myClub. Spełniony zostanie postulat wielu fanów marki, a więc brak limitu podpisywanych kontraktów. Do tego usprawniona warstwa wizualna, w tym bardziej szczegółowe animacje oraz statystyki i kondycja zawodników (ostatnia będzie miała wpływ na zachowanie postaci na boisku). Nie zapominajmy ponadto o specjalnych wersjach graczy, które będą pojawiać się przez cały rok zapewne na zbliżonej zasadzie co w FUT.

Ciężko obecnie ocenić, czy usprawniony system strzałów bądź kilka innych nowinek sprawią, że fani wirtualnej piłki w znacznym stopniu porzucą utytułowaną FIFE. Z pewnością nie przyczyni się do tego dziewięć zakupionych licencji ligowych m.in. rosyjska, argentyńska portugalska, szkocka, szwajcarska, duńska, belgijska, które nie oszukujmy się, ale nie zastąpią tak kultowych rozgrywek, jak Liga Mistrzów lub nawet uboższa Liga Europy. Mimo wszystko kopance od EA przydałby się solidny rywal, ponieważ popadła ona w stagnację serwując nam praktycznie to samo tylko w nieco poprawionej formie. Dochodzi do tego też kontrowersyjny handicap, czyli system wyrównywania szans, o którym wszyscy wiedzą zaś deweloperzy udają, że temat w ogóle nie istnieje. W samym PES wyraźnie coś zaczęło drgać, lecz czy to wystarczy, żeby pokonać FIFE? Przekonamy się na jesieni.

Lista drużyn dostępnych w wersji demonstracyjnej PES 19:

 • FC Barcelona
 • FC Schalke 04
 • Liverpool F.C.
 • Inter Milan
 • A.C. Milan
 • AS Monaco
 • Sao Paolo
 • Flamengo
 • Palmeiras
 • Colo Colo
 • Reprezentacja Argentyny
 • Reprezentacja Francji

Pokaż / Dodaj komentarze do: Konami zapowiedziało demo Pro Evolution Soccer 2019

 0