Konferencja E3 Microsoftu - poznamy cenę i datę premiery Project Scorpio

Konferencja E3 Microsoftu - poznamy cenę i datę premiery Project Scorpio

Już o 23:00 zaczyna się konferencja Microsoftu na E3 2017. Phil Spencer i inni przedstawiciele marki Xbox zaprezentują Project Scorpio, a także szereg nadchodzących w najbliższym czasie i w nieco dalszej przyszłości produkcji. Nad amerykańską firmą ciąży ogromny bagaż oczekiwań i wkrótce zweryfikujemy, czy je spełnią.

Warto na wstępie zaznaczyć, że wydarzenie zorganizowane przez Microsoft będzie dłuższe niż zwyczajowo przyjęte w branży 90 minut. Będzie je można oglądać na oficjalnym kanale Xbox na YouTube bądź Twitchu lub bezpośrednio na Xbox One w aplikacji Mixer, dzięki której obejrzymy transmisję w 4K. Phil Spencer, szef marki Xbox, tłumaczył, że firma ma do pokazania dużo gier i chciałaby by każda z nich została należycie zaprezentowana. Więcej tytułów to tylko i wyłącznie dobry znak – choć zobaczymy czy gigant z Redmond chce bardziej podkreślić moc graficzną Scorpio jak największą liczbą tytułów o istnieniu których już od jakiegoś czasu wiemy, czy może dlatego, że będzie też wiele niespodzianek. Z wczorajszego EAPLAY dowiedzieliśmy się, że gry Electronic Arts zagoszczą także dzisiaj u Microsoftu, z czego na 100% potwierdzono nową markę BioWare Edmonton, czyli Anthem – produkcję (prawdopodobnie) mającą rywalizować z Destiny.

Głównym punktem programu będzie Project Scorpio – konsola z 12 GB GDDR5 RAM z przepustowością 327 GB/s i 6 TFLOPS mocy obliczeniowej a także obsługą FreeSync 2 i HDMI 2.1. Niewątpliwie w przestrzeni konsolowej wyznaczy ona nowe standardy.

Pewniakami są Middle Earth: Shadow of War, Crackdown 3 – sandbox z destrukcją otoczenia na ogromną skalę (przy pomocy cloud computingu), State of Decay 2 – co-opowy survival horror z zombiakami i Sea of Thieves – kooperacyjną grę o piratach. Przed samym wydarzeniem wyciekło kilka screenów z sequela Ori and the Blind Forest zatytułowanego Ori and the Will of the Wisps. Niemal przesądzone jest też to, że zobaczymy Forzę Motorsport 7, którą Project Scorpio bez wątpienia udźwignie w 4K i 60 FPS. W kwestii samej konsoli, na pewno poznamy jej oficjalną nazwę i cenę, a także datę premiery. Znany branżowy informator Geoff Keighley jest pewien, że Scorpio ma kosztować 499 USD, aczkolwiek równie dobrze może być to celowa zagrywka, aby ostateczna cena bardziej zaskoczyła publiczność. Tak czy inaczej, Microsoft ma bardzo wiele do udowodnienia i niezwykle interesujące jest to, jakie ma plany na przyszłość – tak w kwestii Xbox One i Scorpio, jak również Windows 10 PC. Wszystkie najważniejsze ogłoszenia z wydarzenia przedstawimy jutro rano na łamach ITHardware. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Konferencja E3 Microsoftu - poznamy cenę i datę premiery Project Scorpio

 0