Koniec działalności Panasonica związanej z półprzewodnikami

Koniec działalności Panasonica związanej z półprzewodnikami

Panasonic to jeden z producentów, który posiada własny dział odpowiadający za półprzewodniki. Firma potwierdziła jednak, że postanowiła go sprzedać tajwańskiemu przedsiębiorstwu Nuvoton Technology Corporation zaś finalizację transakcji przewidziano w czerwcu 2020 roku po uzyskaniu niezbędnych zgód organów regulujących. Chociaż nie znamy oficjalnej ceny to Reuter wskazuje, iż może to być 250 milionów dolarów. Dziś zapewne wiele osób nie kojarzy Panasonica z produkcji półprzewodników, ale należy przypomnieć, że korporacja działała na tym polu z pewnymi sukcesami w latach 90. ubiegłego wieku. Aktualnie jednak ów biznes przestał być dla firmy dochodowy dlatego też podjęto decyzję o pozbyciu się wspomnianego działu. Niezbyt optymistyczna sytuacja finansowa w minionym roku obrotowym (strata na poziomie 215 mln dolarów) ma więc szansę ulec korzystnej zmianie.

Panasonic postanowił sprzedać dział odpowiedzialny za półprzewodniki.

Koniec działalności Panasonica związanej z półprzewodnikami

Panasonic stopniowo odchodził od działalności związanej z półprzewodnikami. Pięć lat temu producent utworzył wraz z izraelską firmą foundry, Tower Semiconductor joint venture skupiające się na tworzeniu wafli krzemowych. Jeszcze w 2014 roku korporacja pozbyła się fabryk półprzewodnikowych zlokalizowanych w Singapurze, Indonezji i Malezji. Co ważne sam Panasonic dostrzegł, że rywalizacja w tej branży jest znacznie cięższa niż w przeszłości, a konkurenci rozwijają swoje infrastruktury poprzez konkretne nakłady finansowe. Nuvoton Technology Corporation, który przejmie Panasonic Semiconductor Soutions powstało ponad 10 lat temu odłączając się od Winbond Electronics. Ma więc pewne doświadczenie w tematyce półprzewodników.

Bez wątpienia dużo lepiej Panasonic radzi sobie na rynku telewizorów. Kilka miesięcy temu korporacja podczas targów IFA w Berlinie zaprezentowała prototypowy model MegaCon posiadający dwa panele LCD i wyróżniający się współczynnikiem kontrastu na poziomie współczynnik kontrastu to 1 000 000:1. Oprócz tego poznaliśmy koncepcyjny przezroczysty wyświetlacz OLED przypominający sporych rozmiarów gablotę umieszczonym w drewnianej ramie. Projekt powstał w ramach współpracy Panasonic oraz Vitra.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec działalności Panasonica związanej z półprzewodnikami

 0