Koniec poszukiwań. Robert Swan - dotychczasowy CFO nowym CEO Intela

Koniec poszukiwań. Robert Swan - dotychczasowy CFO nowym CEO Intela

Intel podał dziś do wiadomości publicznej, że nowym (tym razem już stałym) CEO został Robert Swan. Firma bezskutecznie szukała kandydata na to stanowisko przez ostatnich 7 miesięcy. Swan został tym samym siódmym dyrektorem generalnym Intela w historii firmy. Dodatkowo stał się on członkiem rady dyrektorów. Nowy CEO nie jest już wprowadzony w sprawy Intela i doskonale orientuje się w sytuacji firmy, ponieważ od 2016 roku pracował w niej na stanowisku dyrektora finansowego, a w okresie siedmiomiesięcznych poszukiwań mianowano go tymczasowym dyrektorem generalnym. Do tej pory Swan pozostawał nieugięty i oświadczał, że nie chce on zostać CEO już na stałe. Robert tymczasowo objął najwyższe stanowisko po skandalu z Brianem Krzanichem, który musiał ustąpić po nagłośnieniu jego związku z pracownicą firmy, co stoi w sprzeczności z polityką Intela.

Po siedmiu miesiącach nieudanych poszukiwań, Robert Swan, tymczasowy CEO Intela, został mianowany dyrektorem już na stałe.

Ostatnio w sieci krążyły plotki, że Intel może podać nazwisko nowego CEO podczas prezentacji finansowej za ubiegły rok, która miała miejsce w zeszłym tygodniu. Nic takiego jednak nie nastąpiło. W tym czasie Swan ogłaszał, że firma wciąż szuka odpowiedniego kandydata. Podkreślał on, że jest "przekonany, że zarząd przedstawi nowego CEO w najbliższej przyszłości. W międzyczasie nie będziemy się rozpraszać sprawami nieważnymi". Inwestorzy i obserwatorzy branży, będą teraz bacznie przyglądać się działaniom nowego CEO, który musi poradzić sobie z piętrzącymi się problemami Intela od niewystarczających dostaw zaczynając, na procesie technologicznym 10 nm kończąc. Todd Underwood, dotychczasowy zastępca dyrektora finansowego oraz dyrektor planowania, tymczasowo zajmie poprzednie stanowisko Swana jako dyrektor finansowy, podczas gdy firma rozpocznie poszukiwania osoby, która będzie w przyszłości pełnić tę funkcję na stałe.

"Podczas gdy pracowałem jako tymczasowy CEO, starałem się lepiej zrozumieć możliwości i wyzwania stojące przed Intelem, naszych ludzi i naszych klientów" - powiedział Swan - "Kiedy zostałem mianowany tymczasowym CEO, natychmiast skupiłem się na prowadzeniu firmy i kontakcie z klientami. Kiedy zarząd mianował mnie dyrektorem na stałe, skorzystałem z okazji na prowadzenie tej wyjątkowej firmy. To ekscytujący czas dla Intela. Rok 2018 był niesamowitym rokiem i jesteśmy w środku transformacji firmy w pościgi za naszymi największymi możliwościami rynkowymi. Jestem zaszczycony możliwością kontynuowania pracy wśród naszego zarządu, naszych liderów i naszych ponad 107 tysięcy niesamowitych pracowników".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec poszukiwań. Robert Swan - dotychczasowy CFO nowym CEO Intela

 0