Koniec spadków cen pamięci. NAND i DRAM wkrótce podrożeją

Koniec spadków cen pamięci. NAND i DRAM wkrótce podrożeją

Ostatnie spadki cen pamięci cieszyły nas wszystkich i niestety czas przeszły nie jest tu użyty przypadkowo. W drugim kwartale tego roku już obserwujemy zatrzymanie tego procesu, a w trzecim kwartale spodziewać się można wzrostu cen, jako że producenci planują zwiększenie dostaw przewidując powrót zapotrzebowania na DRAM i NAND. Nadchodzące nowe iPhone'y oraz trzeci kwartał, który zwykle jest gorącym okresem, najprawdopodobniej spowodują podniesienie marży przez producentów, która mocno wahała się na początku tego roku. Jeśli więc jesteście na etapie składania komputera lub planujecie modernizację, cierpliwie obserwując słupki cenowe, to może czas już udać się na zakupy, bo analitycy wieszczą wzrost kosztów zakup.

Koniec spadków cen pamięci. Według producentów NAND i DRAM wkrótce podrożeją, ponieważ powróci duże zapotrzebowanie.

Ostatni raport Digitimes sugeruje, że twórcy pamięci oczekują sporej zmiany sytuacji. W drugiej połowie roku przewiduje się wzrost liczby modułów pamięci dostarczonych na rynek, a spadki cen już zwalniają. Dotąd ceny ostro pikowały, co dało portfelom konsumentów wyczuwalną ulgę. Obniżki te prowadziły jednak do mocno zróżnicowanych wyników finansowych wśród producentów modułów pamięci. Samsung wystosował nawet niespotykane dotąd ostrzeżenie o sytuacji finansowej za pierwszy kwartał 2019 roku, co powinno jasno obrazować sytuację.

Przez ostatnie miesiące rynek pamięci był przesycony towarem, a sprzedawcy detaliczni mają zapełnione magazyny ze względu na niskie zapotrzebowanie. Producenci zapowiadają poprawę sytuacji i wzrost zapotrzebowania na NAND i DRAM, co ma być najbardziej widoczne wraz z nadejściem trzeciego kwartału. Digitimes zauważa również, że obecny stan rynkowy wywoływał duże napięcie u największych graczy jak SK Hynix, Samung i Micron, podczas gdy mniejsi producenci byli w stanie wykorzystać sytuację i wyrwać większe udziały w rynku. Team Group zanotowało kwartalny wzrost dochodów o 3,78 procent, co jest wartością najwyższą na przestrzeni 9 lat. Podobnie wygląda sytuacja w Adata Technology. Team Group planuje teraz zwiększenie swojej obecności w segmencie pamięci dla kart graficznych i testuje już nową gamingową serię T-Force. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec spadków cen pamięci. NAND i DRAM wkrótce podrożeją

 0