Koniec wsparcia dla Fedora 38 jest już bliski. Warto pomyśleć o aktualizacji

Koniec wsparcia dla Fedora 38 jest już bliski. Warto pomyśleć o aktualizacji

Fedora 38 już niedługo utraci wsparcie. To tylko kwestia kilku dni. Będzie to oznaczać brak wszelkich aktualizacji, również tych dotyczących zabezpieczeń.

Osoby korzystające z Fedora 38 powinny rozważyć opcję aktualizacji do nowszej wersji tego systemu. Już za kilka dni to wydanie straci bowiem wsparcie. Niestety nie wiąże się to jedynie z brakiem aktualizacji dotyczących funkcjonalności. Fedora 38 nie będzie otrzymywać też poprawek zabezpieczeń. Dokładna data zakończenia wsparcia to 21 maja 2024 roku. Chcąc zachować bezpieczeństwo po tej dacie trzeba będzie więc zaktualizować system co najmniej do wersji 39. Lub oczywiście nowszej, bo najbardziej aktualne wydanie Fedory to 40. 

Dokładna data zakończenia wsparcia to 21 maja 2024 roku.

Zgodnie z cyklem życia wydania systemu Fedora, nowa wersja jest wypuszczana co około pół roku. Następnie przez mniej więcej 13 miesięcy takie wydanie ma dostęp do zaktualizowanych pakietów. Fedora 38 została wypuszczona 18 kwietnia 2023 roku. Zachowuje więc około 13-miesięczny cykl życia/wsparcia.

Fedora 39 również powinna utracić dostęp do aktualizacji w tym roku

Fedora 39 zapewni dostęp do aktualizacji. Jednak i ta wersja najprawdopodobniej utraci wsparcie jeszcze w tym roku. Fedora 39 będzie otrzymywać aktualizacje do około miesiąca po wydaniu kolejnej wersji, jaką będzie Fedora 41. Debiut następnego wydania systemu zaplanowany jest natomiast na październik. Zgodnie z tym, Fedora 39 powinna utracić wsparcie aktualizacjami w listopadzie 2024 roku.

Aktualizacja do nowszej wersji Fedory jest całkiem prosta i może być wykonana nawet z użyciem narzędzia graficznego. W dokumentacji Fedora przygotowano nawet informacje o tym, jak zaktualizować system z wykorzystaniem różnych metod. 

Zakończenie wsparcia dla Fedora 38 oznacza brak jakichkolwiek aktualizacji. System będzie nadal działał, jednak przez brak poprawek w zabezpieczeniach z czasem korzystanie z niego będzie coraz bardziej niebezpieczne. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec wsparcia dla Fedora 38 jest już bliski. Warto pomyśleć o aktualizacji

 0