Koniec wsparcia dla kolejnego Apple Watcha? Przecieki zdradzają jakie modele dostaną aktualizację

Koniec wsparcia dla kolejnego Apple Watcha? Przecieki zdradzają jakie modele dostaną aktualizację

Mówi się, że Apple porzuci w tym roku wsparcie dla kolejne zegarka z rodziny Apple Watch. Model z 2018 roku ma już nie dostać uaktualnienia do watchOS 11. Jak zatem wyglądać ma lista wspieranych urządzeń?

Które modele mają dostać watchOS 11?

Posiadacze sprzętu od Apple nie mogą raczej narzekać na krótki czas wsparcia ich urządzeń aktualizacjami. Apple przez długi czas od premiery danego modelu dba o to, aby najnowsze wydanie systemu było dostępne do pobrania. Niestety wsparcie to nie jest wieczne i prędzej czy później sprzęt będzie musiał pożegnać się z dostępem do najnowszej wersji systemu. Taki los ma czekać w tym roku kolejny model Apple Watcha. Według doniesień, firma z Cupertino zawęzi listę wspieranych zegarków pozbywając się z niej modelu wydanego jeszcze w 2018 roku.

Według doniesień, firma z Cupertino zawęzi listę wspieranych zegarków pozbywając się z niej modelu wydanego jeszcze w 2018 roku.

Przypomnijmy, że ostatni model został wykluczony w 2022 roku, podczas debiutu watchOS 9. Apple skończyło wtedy okres wsparcia dla Watch Series 3. Kolejne wydanie oprogramowania, watchOS 10, nie przyniosło w tej kwestii żadnych zmian - aktualizację dostały te same zegarki. W tym roku najstarszym modelem, który otrzyma watchOS 11 ma być Apple Watch Series 5 wprowadzony w 2019 roku. Z listy wsparcia usunięty zostanie więc Watch Series 4. Jeśli te informacje są zgodne z prawdą to aktualizację do watchOS 11 będą mogli zrobić właściciele następujących zegarków od Apple:

  • Apple Watch Series 5
  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch Series 7
  • Apple Watch Series 8
  • Apple Watch Series 9
  • Apple Watch SE (1. generacja)
  • Apple Watch SE (2. generacja)
  • Apple Watch Ultra
  • Apple Watch Ultra 2

Co z iPhonami?

Warto też dodać, że podobne przecieki pojawiły się również w przypadku iPhonów. Jeszcze pod koniec lutego do sieci trafiły informacje zdradzające, że Apple ma udostępnić system iOS 18 tym samym modelom iPhona, które dostały już iOS 17. W praktyce oznacza to, że nawet modele z 2018 roku, jak iPhone XR, otrzymają nadchodzącą wersję systemu.

Oficjalnych szczegółów na temat kolejnych dużych aktualizacji systemów dla urządzeń Apple'a, jak iOS 18 czy watchOS 11, należy spodziewać się już 10 czerwca. Na ten dzień zaplanowana jest konferencja WWDC 2024.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec wsparcia dla kolejnego Apple Watcha? Przecieki zdradzają jakie modele dostaną aktualizację

 0