Koniec wsparcia dla Windows 10 1903 nastąpi w grudniu. Konieczna będzie aktualizacja do 1909

Koniec wsparcia dla Windows 10 1903 nastąpi w grudniu. Konieczna będzie aktualizacja do 1909

Windows 10 1903 zadebiutował w maju 2019 roku i choć do tej pory Microsoft wydał już kilka większych aktualizacji do swojego systemu operacyjnego, to nie brakuje użytkowników, którzy z jakichś powodów nie przestawili się jeszcze na nowsze wydanie. Niebawem jednak, nawet jeżeli nie chcą tego zrobić to nie będą mieli wyjścia. Przede wszystkim Windows 10 1903 8 grudnia otrzyma ostatnie poprawki związane z bezpieczeństwem i rozwojem. Koniec wsparcia oznacza, że producent przeprowadzi proces automatycznej przesiadki urządzeń na nowsze nadal wspierane wydanie Windows 10 1909 i jeżeli więc ktoś zechce pozostać na starszym wydaniu to ma problem. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest samodzielna instalacja najnowszego Windows 10 20H2, który trafił do dystrybucji w ubiegłym miesiącu.

8 grudnia Microsoft zakończy wsparcie dla Windowsa 10 1903 co oznacza automatyczną przesiadkę na nowszą wersję.

Koniec wsparcia dla Windows 10 1903 nastąpi w grudniu. Konieczna będzie aktualizacja do 1909

Warto wspomnieć, że do września z Windowsa 10 1903 korzystało 25,7 procent komputerów na świecie. Oczywiście są różne powody, dla których użytkownicy systemu nadal tkwią w starszym wydaniu, ale najlepszą opcją wydaje się przesiadka na nowszy build. Chociaż nie zawsze bowiem jak doskonale wiemy Microsoft lubi psuć nawet standardowe poprawki, o czym wielokrotnie mogliście przeczytać na łamach naszego portalu. Kłopoty nie ominęły wersji 20H2, które wywołują błędy związane z Intel Thunderbolt. Z tej przyczyny wstrzymano dystrybucję łatki na wybranych komputerach. W tym przypadku wystarczy SSD NVMe kompatybilny z Thunderbolt by wyświetlił się doskonale wszystkim znany blue screen.

Warto wspomnieć, że jakiś czas temu Microsoft opublikował łatkę KB4583263 dedykowaną laptopom HP, która zmienia algorytm ładowania akumulatorów. Według opisu łatka ma za zadanie zapewnić akumulatorowi dłuższą żywotność, zmieniając konfigurację HP Battery Health Managera pomagającemu kontrolować ładowanie akumulatorów litowo-jonowych. Po instalacji aktualizacji nie są przeprowadzane żadne zmiany w ustawieniach BIOS, nie jest też wymagany reset komputera. Co ważne update nie jest dedykowany wszystkim posiadaczom laptopów HP, ale konkretnym modelom.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec wsparcia dla Windows 10 1903 nastąpi w grudniu. Konieczna będzie aktualizacja do 1909

 0