Koniec z barierą językową? YouTube może niedługo wprowadzić dubbing napędzany przez AI

Koniec z barierą językową? YouTube może niedługo wprowadzić dubbing napędzany przez AI

YouTube chce wprowadzić narzędzie, które dzięki sztucznej inteligencji będzie w stanie dodać do filmików dubbing w różnych językach. Prace nad tą funkcją trwają już od lat i obecnie są w fazie eksperymentalnej. Nowa opcja jest aktualnie testowana przy pomocy setek twórców.

Automatyczny dubbing w różnych językach na YouTube

Ta funkcja może być naprawdę rewolucyjna. Potrzeba jeszcze tylko trochę czasu. Mowa o automatycznym dubbingu filmików w serwisie YouTube. Platforma nie ukrywa, że nie może się już doczekać wprowadzenie tego narzędzia. Nic dziwnego, ponieważ dzięki niemu zarówno twórcy, jak i oglądający mogliby zapomnieć o ograniczeniach związanych z językiem, w którym został stworzony materiał.

Projekt jest obecnie testowany przy udziale setek twórców.

Prace nad automatycznym dubbingiem trwają podobno już od lat, a narzędzie było częścią Area 120, gdzie Google pracuje nad eksperymentalnymi projektami.

Narzędzie jest obecnie testowane

Narzędzie, które zamierza wykorzystać YouTube nosi nazwę Aloud i ma umożliwić twórcom przygotowanie dubbingu w innych językach w łatwy sposób. Jego działanie jest dość proste, ponieważ sprowadza się do kilku kroków.

Na początku wykonywana jest transkrypcja nagrania. Następnie autor może sprawdzić jej poprawność i ewentualnie wprowadzić zmiany. Po tym wszystkim wideo jest już tłumaczone na wybrany język i dubbingowane. Na koniec wystarczy już tylko opublikować materiał.

Projekt jest obecnie testowany przy udziale setek twórców. Niestety na tę chwilę narzędzie wspiera tylko kilka języków, jednak są oczywiście plany na dodanie większej liczby. Aktualnie Aloud obsługuje angielski, hiszpański oraz portugalski.

YouTube pracuje nad funkcją, która sprawi, że głos słyszany w dubbingu będzie brzmiał jak oryginalny głos twórcy z większą ekspresją oraz synchronizacją z ustami. Wprowadzenie tych zmian zaplanowane jest na 2024 rok.

Dodanie automatycznego dubbingu będzie wręcz rewolucyjne dla twórców, którzy przyciągają widownię z całego świata. Są materiały, które chcielibyście zobaczyć kiedyś z dubbingiem w naszym języku?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec z barierą językową? YouTube może niedługo wprowadzić dubbing napędzany przez AI

 0