Koniec z nielimitowanym miejscem na Dropbox. Winne są kryptowaluty

Koniec z nielimitowanym miejscem na Dropbox. Winne są kryptowaluty

Dropbox rezygnuje z nieograniczonej przestrzeni dyskowej w swoim planie Advanced po gwałtownym wzroście podejrzanej działalności. Firma napisała na blogu, że inne usługi wprowadziły podobne zmiany w celu ograniczenia pojemności pamięci.

Wzrost podejrzanej działalności

Zdecydowano się na taki krok, ponieważ Dropbox odnotował wzrost liczby osób korzystających z planów zaawansowanych „nie w celu prowadzenia firmy lub organizacji, ale zamiast tego do celów takich jak wydobywanie kryptowalut, w tym Chia, dzielenia się miejscem przez niepowiązane osoby lub nawet do odsprzedaży miejsca w chmurze”.

Dropbox rezygnuje z nieograniczonej przestrzeni dyskowej w swoim planie Advanced po gwałtownym wzroście podejrzanej działalności.

Chociaż w przypadku planów nieograniczoną przestrzenią w chmurze zawsze będą występować przypadki, które odstają od typowych wartości, Dropbox twierdzi, że nieuczciwe użytkownicy „często zużywają tysiące razy więcej przestrzeni dyskowej niż nasi prawdziwi klienci biznesowi, co stwarza ryzyko, że wszyscy nasi klienci będą niewiarygodni”. Firma posiada już zasady zabraniające nadużyć, ale twierdzi, że utworzenie zestawu ograniczeń dopuszczalnego użytkowania jest niewykonalne. W tym celu Dropbox przechodzi na tzw. model mierzony.

dropbox

Zmiany od listopada

Od 1 listopada firma będzie stopniowo przenosić obecnych użytkowników na zmodyfikowany plan Advanced. Klienci otrzymają co najmniej 30-dniową informację, zanim Dropbox przeprowadzi ich migrację.

Ponad 99 procent klientów korzystających z planu Advanced wykorzystuje mniej niż 35 TB przestrzeni dyskowej. Dropbox twierdzi, że te podmioty mogą w dalszym ciągu korzystać z dowolnej ilości miejsca zajmowanego w momencie otrzymania powiadomienia o migracji oraz dodatkowych 5 TB wspólnego miejsca na dane przez pięć lat bez wzrostu cen w stosunku do obecnych planów.

Mniejszość użytkowników korzystających z ponad 35 TB przestrzeni dyskowej na licencję otrzyma podobną ofertę, ale na okres jednego roku. Dropbox będzie z nimi współpracować, aby znaleźć plan, który będzie działał dla wszystkich zaangażowanych na dłuższą metę. Wszystkie wersje planu Advanced oferują maksymalnie 1000 TB przestrzeni dyskowej.

Nowe limity

Od teraz ci, którzy kupią plan Advanced z trzema licencjami, otrzymają łącznie 15 TB łącznej przestrzeni dyskowej. Każda dodatkowa licencja doda 5 TB przestrzeni dyskowej. Poza tym, począwszy od 18 września dla nowych użytkowników (1 listopada dla obecnych użytkowników), Dropbox zacznie oferować dodatki do przestrzeni dyskowej. Kosztują one 10 USD miesięcznie za 1 TB w przypadku abonamentu miesięcznego i 8 USD miesięcznie w przypadku zakupu rocznego.

Wszystko wydaje się dość skomplikowane w porównaniu z poprzednią wersją planu Advanced, ale zdaniem firmy winę za te utrudnienia zrzucić można na kopaczy kryptowalut. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec z nielimitowanym miejscem na Dropbox. Winne są kryptowaluty

 0