Konkretne przecieki na temat przyszłorocznych iPhone`ów

Konkretne przecieki na temat przyszłorocznych iPhone`ów

Do premiery tegorocznych iPhone’ów pozostały jeszcze około trzy miesiące, tymczasem w sieci przeczytać możemy już o przyszłorocznych smartfonach od Apple. Informacje te pochodzą od uznanego analityka, Ming-Chi Kuo, który wielokrotnie udowadniał już, że ma dobre źródła, jeśli chodzi o giganta z Cupertino, gdyż jego prognozy przeważnie są bardzo trafne. Oczywiście nie mamy pewności, że tym razem też tak będzie, ale doświadczenie podpowiada, że tak i jego doniesienia znajdą najpewniej odzwierciedlenie w rzeczywistości. Fani iPhone’ów mogę więc zacierać ręce, ponieważ modele na 2020 rok zapowiadają się ciekawie i dostarczyć mogą długo wyczekiwane funkcje.

Modele na 2020 rok zapowiadają się ciekawie i dostarczyć mogą długo wyczekiwane funkcje.

Zacznijmy od tego, że Kuo spodziewa się w przyszłym roku, iż Apple wypuści na rynek trzy modele smartfonów, wszystkie wyposażone w wyświetlacze typu OLED. I tak, oczekiwać mamy bardzo dużego 6,7-calowego wariantu oraz podstawowego 5,4-calowego - obu wyposażonych w modemy 5G, pozwalające cieszyć się szybszym Internetem mobilnym. Trzecim telefonem ma być 6,1-calowy następca iPhone’a XR, który co prawda także otrzyma panel OLED, ale zamiast łączności 5G, w tym przypadku będziemy musieli zadowolić się jedynie LTE. Jeśli informacje te się potwierdzą, to zapewne wiele osób ucieszy się z mniejszego podstawowego wariantu iPhone’a, gdyż ekran obecny  w iPhone Xs mierzy aż 5,8 cala, a telefon waży aż 180 gramów. Zmniejszenie przekątnej wyświetlacza do 5,4 cala sprawi, że telefon będzie znacznie bardziej kompaktowy.

Z drugiej zaś strony, większy iPhone rozrośnie się jeszcze bardziej, ponieważ jego ekran wydłuży się z 6,5 do 6,7 cala, co oznacza, że będzie największym smartfonem Apple w historii. Wracając zaś do kwestii łączności 5G, zdaniem Ming-Chi Kuo dwa przyszłoroczne modele, które wspierać mają tę technologię, wykorzystywać będą modemy od Qualcomm, co wydaje się logiczne, po tym jak obie firmy postanowiły zakopać topór wojenny i podpisać porozumienie w zakresie współpracy, a do tego autorskie modemy 5G od Apple spodziewane są dopiero w 2022 roku. Co więcej, przygotowywane na 2020 rok iPhone 12 i 12 Max wpierać mają technologie sub-6GHz i mmWave. Jeśli zaś chodzi o tegoroczne iPhone’y, to te bazować będą jeszcze na modemach 4G od Intela, pomimo faktu, że Niebiescy zdecydowali się wycofać z tego biznesu (zanim to zrobili, podpisali jednak umowę z Apple na dostawy). W tym roku także otrzymać mamy trzy modele: iPhone’a 11 i 11 Max, które wyglądać mają niemal identycznie jak Xs i Xs Max, ale doczekają się szerokokątnych kamerek, natomiast następca iPhone’a Xr zachowa wyświetlacz LCD, ale doczeka się podwójnego aparatu (prawdopodobnie z teleobiektywem).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Konkretne przecieki na temat przyszłorocznych iPhone`ów

 0