Konsola Nintendo Switch początkowo miała mieć Androida?

Konsola Nintendo Switch początkowo miała mieć Androida?

Nintendo Switch to nowa konsola japońskiej marki. Zadebiutowała na rynku na początku marca i pomimo kilku problemów wieku dziecięcego okazała się sporym sukcesem. Okazuje się, że początkowo urządzenie miało działać na systemie operacyjnym Android.

Nintendo Switch z pewnością nie jest konsolą idealną. Sprzęt od początku ma kilka problemów, między innymi z połączeniem z bezprzewodowymi kontrolerami, a także z jakością wykonania, gdyż ekran potrafi się zarysować po włożeniu do stacji dokującej. Pomimo tego konsola okazała się sporym sukcesem. Duża zasługa w tym nowej Zeldy, która zebrała rewelacyjne recenzje na całym świecie, często otrzymując maksymalną notę. Nie zmienia to jednak faktu, że Switch nie jest sprzętem szczególnie zaawansowanym. Konsola korzysta z układu Nvidia Tegra, który – nie ma co się oszukiwać – ma już kilka lat i nijak ma się pod względem wydajności do PS4, XOne czy tym bardziej komputerów osobistych. Teraz okazuje się także, że Switch mógł mieć więcej wspólnego z tabletami, niż mogło nam się wydawać.

Nintendo Switch najprawdopodobniej miało początkowo korzystać ze zmodyfikowanego systemu Android.

Nintendo Switch

Kirt McMaster, szef Cyanogen, napisał na swoim Twitterze, że kilka lat temu został poproszony przez Nintendo o stworzenie systemu operacyjnego dla pewnego urządzenia mobilnego. Cyangoen zajmuje się modyfikowaniem Androida, więc Japończycy musieli w pewnym momencie rozważać właśnie oprogramowanie Google dla swojej najnowszej konsoli. McMaster odrzucił propozycję Nintendo i dodał, że aktualnie urządzenie korzysta z własnego systemu operacyjnego, chociaż z pewnością wykorzystano w oprogramowaniu kilka elementów z Androida. Z jednej strony wykorzystanie zielonego robota mogłoby być ciekawym posunięciem Japończyków. Druga strona medalu jest taka, że więcej osób mogłoby postrzegać Switcha jako bardziej zaawansowany tablet, co raczej nie przełożyłoby się na zwiększoną sprzedaż. Tymczasem w pierwszym tygodniu kupiono aż 1,5 mln sztuk urządzenia, a do marca 2018 roku firma planuje wprowadzić do sklepów aż 16 mln konsol.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Konsola Nintendo Switch początkowo miała mieć Androida?

 0