Konsola Sony PlayStation 4 Neo ukaże się w tym roku?

Konsola Sony PlayStation 4 Neo ukaże się w tym roku?

Co prawda Sony nie zdecydowało się pokazać PS4 Neo na minionych targach E3, jednak nie zmienia to faktu, że konsola ta istnieje, albo przynajmniej powstaje. Gamespot, powołując się na dane pochodzące "z wielu źródeł", które dotarły do Richarda Leadbettera z Digital Foundry, twierdzi, że najnowszy sprzęt Sony trafi na rynek przed końcem 2016 roku. W rezultacie oznaczałoby to niemal roczny handicap przed Project Scorpio od Microsoftu.

Według dostępnych do tej pory danych najnowszy sprzęt Sony posiada moc obliczeniową na poziomie 4.2 teraflopa, potężniejszy GPU i RAM z większą przepustowością, a do użytku developerów zostanie zwolnione dodatkowe 512 MB pamięci. Cena urządzenia pozostaje nieznana.

Jeśli Neo ukaże się w tym roku, to potencjalnym terminem na zaprezentowanie światu swojego najnowszego hardware'u mogłyby być niemieckie targi Gamescom, Tokyo Games Show lub Paris Games Week. PlayStation Experience raczej w tym wypadku jest wykluczone z racji tego, że show ten odbywa się w grudniu, aczkolwiek warto też wspomnieć o sytuacji z PS4, które po raz pierwszy zademonstrowano na całkowicie osobnym evencie.

W obliczu wydania konsoli w przeciągu mniej niż pół roku, wyzwaniem dla Sony będzie stworzenie pozytywnej otoczki medialnej w tak krótkim czasie, a jednocześnie ze świadomością istnienia potężniejszego Scorpio oraz Xbox One S, który także oferuje skalowanie obrazu do 4K oraz obsługę multimediów zarejestrowanych natywnie w tej rozdzielczości.

Jakub Krawczyński
Jakub Krawczyński Redaktor

Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...