Konsole to niszowy rynek? Tak sugeruje CEO Sony

Konsole to niszowy rynek? Tak sugeruje CEO Sony

CEO Sony Interactive Entertainment w ramach najnowszej wypowiedzi odniósł się m.in. do sytuacji na rynku konsol. Otóż sternik branżowego giganta, Jim Ryan, zasugerował, że urządzenia te funkcjonują aktualnie w rynkowej niszy. „Jeżeli spojrzymy na przemysł gier wideo jako całość, to konsole nie są jego głównym elementem i da się je określić mianem niszy” - stwierdził Ryan. „Chociaż opcje oferowane przez dostępne konsole są niezwykle ważne, to skupiamy się na dalszym rozwoju technologicznym w tym takich funkcjach jak PlayStation Now czy Remote Play” - dodał CEO Sony Interactive Entertainment. Teoretycznie słowa prezesa japońskiego producenta oraz największego dostawcy na rynku konsol mogą zaskakiwać, wszak przytoczony sprzęt generuje ogromne przychody.

Konsole są niszową częścią całego przemysłu gier wideo - stwierdził CEO Sony Interactive Entertainment.

Konsole to niszowy rynek? Tak sugeruje CEO Sony

Z kolei tytuły dostępne wyłącznie na konsolach np. Red Dead Redemption 2, pozwalają swoim twórcom zarabiać niemałe pieniądze. Z drugiej jednak strony, aktualnie intensywnie rozwijana jest uważana przez niektóre firmy czy ekspertów za przyszłościową technologia grania w chmurze. Właśnie z tego powodu Sony niedawno połączyło swe siły z odwiecznym wrogiem, Microsoftem, aby opracować odpowiednie rozwiązanie konkurujące głównie z Google Stadia. Słowa Ryana mogą tym samym idealnie obrazować myślenie osób decyzyjnych w Sony. Nim jednak usługa chmury ewentualnie zawładnie naszymi umysłami na dobre, kluczowi producenci wciąż rozwijają tradycyjne konsole, które niebawem zastąpią dostępny na rynku sprzęt.

PlayStation 5 ma otrzymać nie tylko mocny procesor, ale i wiele innych nowoczesnych rozwiązań, jak choćby szybki dysk SSD, który - co pokazały ostatnie testy - pozwoli załadować gry znacznie szybciej niż na PS4. Do tego nie można pominąć wyczekiwanej od dawna przez fanów funkcji wstecznej kompatybilności, umożliwiającej podobnie jak na Xbox One, odpalenie tytułów z wcześniejszej generacji sprzętu oraz zagranie z użytkownikami starszej konsoli. Jednak to następca Xbox One może zgarnąć laury, jeśli chodzi o wydajność podzespołów, ponieważ zgodnie z licznymi informacjami, Microsoft robi wszystko, by dostarczyć najlepszy układ dla swojego urządzenia. Oby ta płynność szła w parze z odpowiednim katalogiem gier na wyłączność.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Konsole to niszowy rynek? Tak sugeruje CEO Sony

 0